آدرس : میرداماد ، مصدق جنوبی ، پلاک 4 ، واحد 10 | تماس : 02122905616 - 02122906126
ورود
|
ثبت نام

دانلود رایگان فایل لایه باز تقویم ۱۴۰۱

نویسنده: پدیده نقش | دیدگاه: 0 |
دانلود فایل لایه باز تقویم ۱۴۰۱-بنر

لحظه تحویل سال ۱۴۰۱ هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران ساعت 19 و 3 دقیقه و 26 ثانیه روز یک‌شنبه 29 اسفند 1400 هجری شمسی مطابق 17 شعبان 1443 هجری قمری و 20 مارس 2022 میلادی است.

همه ساله در بازه زمانی مشخص (معمولا در مهر ماه تا آبان ماه) این تقویم توسط شورای مرکز تقویم مؤسسه ژئو‌فیزیک دانشگاه تهران تدوین و منتشر می‌گردد.

مناسبت های این تقویم بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور و به تایید ریاست جمهوری اسلامی ایران تعیین و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

چرا طرحان به فایل لایه باز تقویم ۱۴۰۱ احتیاج دارند؟

هنگامی که فایلی از قبل تدوین می‌شود طراحی با آن راحتتر است. به همین علت طراحان گرافیک و طراحان تقویم و سررسید همواره دنبال پیدا کردن طرح‌های لایه باز هستند. زیرا اینگونه می‌توانند آن را با خلاقیت خود و براساس نیاز مشتریانشان شخصی سازی و اختصاصی سازی نمایند.

متاسفانه این فایل ها توسط برخی از وبسایت‌ها به فروش می‌رسند. حتی در بعضی موارد مبالغ قابل توجهی بابت این فایل های لایه باز دریافت می‌شود.

چالش های پیدا کردن فایل مناسب

یکی دیگر از مشکلاتی که طراحان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، عدم دسترسی به فایل های مناسب است. به طوری که گاهاً ساعت ها وقت صرف می‌شود تا یک فایل مطابق خواست و نیاز طراح و مشتریان پیدا شود. ممکن است طراح برای طرح مورد نظر هزینه‌ای نیز پرداخت کرده باشد. این هزینه قاعدتاً در هزینه نهایی مشتری نیز تاثیر گذار خواهد بود. اما اغلب مشتریان راضی به پرداخت هزینه ای که طراح برای پیدا کردن فایل مورد نظر صرف کرده است نیستند و تنها هزینه فایل نهایی را پرداخت می‌کنند.

خروجی نامناسب

مشکل دیگر عدم دسترسی به فایل قابل ویرایش در تمامی برنامه هاست. منظور از برنامه ها نرم افزارهایی مثل کورل (Corel Draw) ایلاستریتور (Illustrator) و فتوشاپ (Photoshop) می باشد. در اکثر وبسایت ها فایل های لایه باز با فرمت های مختلف در دسترس است که همه آنها قابل ویرایش توسط نرم افزارهای مشابه نیستند.

نرم افزارهای طراحی

 

بعضی از فایل ها با پسوند (cdr.) ایجاد شده است که فقط قابل ویرایش توسط نرم افزار کورل می‌باشد. فایل های (psd.) نیز به فراوانی موجود است که با نرم‌افزار فتوشاپ باز می‌شوند. فایل های مربوط به نرم‌افزار ایلوستریتور نیز وجود دارد که تعداد کمی از آن‌ها یافت می‌شود که در مواردی خاص کاربرد دارند.

در بعضی از وبسایت ها تمامی این فایل ها را برای دانلود می‌گذارند که کار طراحان گرافیک را راحت کرده است. اما اغلب آنها در ازای پرداخت مبلغی به ازای هر فایل یا به ازای همه فایل ها آنها را برای دانلود در اختیار طراح قرار می‌دهند.

مشکل باز نشدن فایل لایه باز تقویم ۱۴۰۱ !

مشکل دیگر این روش دانلود این است که فایل خروجی ممکن است در نرم افزار مربوطه باز نشود!. به این علت که ممکن است فایل خروجی با نسخه ای از نرم افزار استخراج شده باشد که با نسخه های دیگر آن سازگاری نداشته باشد. مثلاً فایلی با فرمت (cdr.) در نرم افزار کورل نسخه 2022 تولید شده است. همان فایل با همان فرمت در نسخه قدیمی تر کورل مثل نسخه 2019 یا 2018 آن باز نمی‌شود و با خطا مواجه می‌گردد.

تصور کنید ساعت ها وقت گذاشتید و فایل تقویم ۱۴۰۱ مورد نظر خود را با صرف هزینه از وبسایتی ناشناس دانلود کرده اید و نهایتاً نتوانستید آن را باز کنید!. حال یا مجبور می‎‌شوید نسخه نرم افزار خود را ارتقا یا تقلیل دهید (آنهم در صورتی که ویندوز شما قادر به اجرای آن باشد!). و یا مجبور می‌شوید به سایتی دیگر مراجعه کنید که شاید با مشکلی مشابه مواجه شوید!.

حال چاره کار چیست؟

چاره کار استفاده از فایل pdf است. چرا که فرمت pdf در تمامی نرم افزارهای طراحی باز می‌شود و می‌توان روی آن به راحتی ویرایش انجام داد. مزیت استفاده از این فرمت این است که می‌توان خروجی لایه باز آن را از هر یک از نرم افزارهای گرافیکی ایجاد کرد. همچنین می‌توان مجدداً آن را با همان تنظیمات در نرم افزار گرافیکی دیگر باز کرده و ویرایش کرد.

چرا فایل لایه باز تقویم یا سررسید؟

تدوین تقویم و سررسید پروسه ای بسیار پیچیده است. هر تقویم دارای مناسبت های مختلف در هر روز است. در هر روز ممکن است چندین مناسبت وجود داشته باشد. تاریخ های میلادی و قمری نیز باید دقیقا بررسی شوند تا اشتباهی در تدوین تقویم رخ ندهد. لذا طراحی چنین فایلی از ابتدا و بررسی تمامی مناسبت های آن کاری بسیار زمان بر و دشوار است. به همین جهت طراحان ترجیح می‌دهند برای صرفه جویی در وقت و هزینه دنبال فایل های رایگان تقویم و سررسید بگردند.

حال ما در مجموعه پدیده نقش این امر را برای شما طراحان گرامی میسر کرده‌ایم. تیم توانمند مجموعه، فایل تقویم ۱۴۰۱ را به دقت بررسی و بازبینی می‌کنند. در نتیجه فایل نهایی بدون اشتباه و با فرمت pdf در دسترس شما قرار داده شده است. شما طراحان گرافیک گرامی می‌توانید این فایل را از لینک زیر دانلود کنید.

ویرایش شده توسط پدیده نقش مخصوص طراحان

در ادامه به تشریح برخی از رویدادهای نجومی سال ۱۴۰۱ براساس مرکز تقویم مؤسسۀ ژئو فیزیک دانشگاه تهران می‌پردازیم:

رویدادهای نجومی سال 1401-بنر

خورشید گرفتگی جزئی در تاریخ سه شنبه 3 آبان 1401

این خورشید گرفتگی از نوع جزئی است. در تهران، خورشید گرفتگی در ساعت 13 و 41 دقیقه شروع می‌شود. در ساعت 14 و 58 دقیقه، گرفتگی به بیشترین مقدار خود می‌رسد و ماه 55 درصد از قرص خورشید را می‌پوشاند و گرفتگی در ساعت 16 و 9 دقیقه پایان می‌یابد. زمان و حداکثر مقدار پوشیدگی در سایر نقاط ایران با تهران متفاوت است. این مقدار از حداکثر 62 درصد در شمال شرق کشور تا حداقل 39 درصد در جنوب شرق کشور متغیر است. این گرفتگی در نیمه غربی آسیا، اغلب نقاط اروپا و شمال شرق آفریقا به صورت جزیی قابل مشاهده است.

اطلاعات تکمیلی رویدادهای نجومی سال ۱۴۰۱ هجری شمسی قابل درج در تقویم

ماه گرفتگی ها:

  1. ماه گرفتی کلی: دوشنبه 26 اردیبهشت، غیر قابل رؤیت در ایران. این گرفتگی در بخش کوچکی از غرب آسیا، اروپا (بجز بخش‌های شرقی و شمال شرقی آن) و اغلب نقاط آمریکا و آفریقا دیده می‌شود.
  2. ماه گرفتی کلی: سه شنبه 17 آبان، غیر قابل رؤیت در ایران. این گرفتگی در بخش‌های میانی و شرق آسیا، اقیانوسیه و آمریکا به جز بخشی از شرق و جنوب شرق آمریکای جنوبی دیده می‌شود.

خورشید گرفتگی ها:

  1. خورشید گرفتگی جزیی: آغاز گرفتی شنبه 10 اردیبهشت. غیر قابل رؤیت در ایران. این گرفتگی در جنوب آمریکای جنوبی و بخش کوچکی از جنوبگان قابل مشاهده است.

منبع: شورای فرهنگ عمومی کشور:

https://www.pcci.ir

مطالب مرتبط

دیدگاتان را درباره این مطلب بنویسید

23:46
1401/03/01
منو کامل

همراه با پدیده نقش