دانلود رایگان فایل لایه باز تقویم 1402

لحظه تحویل سال 1402 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران ساعت 19 و 3 دقیقه و 26 ثانیه روز یک‌شنبه 29 اسفند 1400 هجری شمسی مطابق 17 شعبان 1443 هجری قمری و 20 مارس 2022 میلادی است.

همه ساله در بازه زمانی مشخص (معمولا در مهر ماه تا آبان ماه) این تقویم توسط شورای مرکز تقویم مؤسسه ژئو‌فیزیک دانشگاه تهران تدوین و منتشر می‌گردد، مناسبت های این تقویم بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور و به تایید ریاست جمهوری اسلامی ایران تعیین و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

چرا طراحان به فایل لایه باز تقویم 1402 احتیاج دارند؟

هنگامی که فایلی از قبل تدوین می‌شود طراحی با آن راحتتر است. به همین علت طراحان گرافیک و طراحان تقویم و سررسید همواره دنبال پیدا کردن طرح‌های لایه باز هستند. زیرا اینگونه می‌توانند آن را با خلاقیت خود و براساس نیاز مشتریانشان شخصی سازی و اختصاصی سازی نمایند.

متاسفانه این فایل ها توسط برخی از وبسایت‌ها به فروش می‌رسند. حتی در بعضی موارد مبالغ قابل توجهی بابت این فایل های لایه باز دریافت می‌شود.

چالش های پیدا کردن فایل مناسب

یکی دیگر از مشکلاتی که طراحان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، عدم دسترسی به فایل های مناسب است. به طوری که گاهاً ساعت ها وقت صرف می‌شود تا یک فایل مطابق خواست و نیاز طراح و مشتریان پیدا شود. ممکن است طراح برای طرح مورد نظر هزینه‌ای نیز پرداخت کرده باشد. این هزینه قاعدتاً در هزینه نهایی مشتری نیز تاثیر گذار خواهد بود. اما اغلب مشتریان راضی به پرداخت هزینه ای که طراح برای پیدا کردن فایل مورد نظر صرف کرده است نیستند و تنها هزینه فایل نهایی را پرداخت می‌کنند.

خروجی نامناسب

مشکل دیگر عدم دسترسی به فایل قابل ویرایش در تمامی برنامه هاست. منظور از برنامه ها نرم افزارهایی مثل کورل (Corel Draw) ایلاستریتور (Illustrator) و فتوشاپ (Photoshop) می باشد. در اکثر وبسایت ها فایل های لایه باز با فرمت های مختلف در دسترس است که همه آنها قابل ویرایش توسط نرم افزارهای مشابه نیستند.

نرم افزارهای طراحی

 

بعضی از فایل ها با پسوند (cdr.) ایجاد شده است که فقط قابل ویرایش توسط نرم افزار کورل می‌باشد. فایل های (psd.) نیز به فراوانی موجود است که با نرم‌افزار فتوشاپ باز می‌شوند. فایل های مربوط به نرم‌افزار ایلوستریتور نیز وجود دارد که تعداد کمی از آن‌ها یافت می‌شود که در مواردی خاص کاربرد دارند.

در بعضی از وبسایت ها تمامی این فایل ها را برای دانلود می‌گذارند که کار طراحان گرافیک را راحت کرده است. اما اغلب آنها در ازای پرداخت مبلغی به ازای هر فایل یا به ازای همه فایل ها آنها را برای دانلود در اختیار طراح قرار می‌دهند.

مشکل باز نشدن فایل لایه باز تقویم 1402 !

مشکل دیگر این روش دانلود این است که فایل خروجی ممکن است در نرم افزار مربوطه باز نشود!. به این علت که ممکن است فایل خروجی با نسخه ای از نرم افزار استخراج شده باشد که با نسخه های دیگر آن سازگاری نداشته باشد. مثلاً فایلی با فرمت (cdr.) در نرم افزار کورل نسخه 2022 تولید شده است. همان فایل با همان فرمت در نسخه قدیمی تر کورل مثل نسخه 2019 یا 2018 آن باز نمی‌شود و با خطا مواجه می‌گردد.

تصور کنید ساعت ها وقت گذاشتید و فایل تقویم ۱۴۰۱ مورد نظر خود را با صرف هزینه از وبسایتی ناشناس دانلود کرده اید و نهایتاً نتوانستید آن را باز کنید!. حال یا مجبور می‎‌شوید نسخه نرم افزار خود را ارتقا یا تقلیل دهید (آنهم در صورتی که ویندوز شما قادر به اجرای آن باشد!). و یا مجبور می‌شوید به سایتی دیگر مراجعه کنید که شاید با مشکلی مشابه مواجه شوید!.

حال چاره کار چیست؟

چاره کار استفاده از فایل pdf است. چرا که فرمت pdf در تمامی نرم افزارهای طراحی باز می‌شود و می‌توان روی آن به راحتی ویرایش انجام داد. مزیت استفاده از این فرمت این است که می‌توان خروجی لایه باز آن را از هر یک از نرم افزارهای گرافیکی ایجاد کرد. همچنین می‌توان مجدداً آن را با همان تنظیمات در نرم افزار گرافیکی دیگر باز کرده و ویرایش کرد.

چرا فایل لایه باز تقویم یا سررسید؟

تدوین تقویم و سررسید پروسه ای بسیار پیچیده است. هر تقویم دارای مناسبت های مختلف در هر روز است. در هر روز ممکن است چندین مناسبت وجود داشته باشد. تاریخ های میلادی و قمری نیز باید دقیقا بررسی شوند تا اشتباهی در تدوین تقویم رخ ندهد. لذا طراحی چنین فایلی از ابتدا و بررسی تمامی مناسبت های آن کاری بسیار زمان بر و دشوار است. به همین جهت طراحان ترجیح می‌دهند برای صرفه جویی در وقت و هزینه دنبال فایل های رایگان تقویم و سررسید بگردند.

حال ما در مجموعه پدیده نقش این امر را برای شما طراحان گرامی میسر کرده‌ایم. تیم توانمند مجموعه، فایل تقویم ۱۴۰۱ را به دقت بررسی و بازبینی می‌کنند. در نتیجه فایل نهایی بدون اشتباه و با فرمت pdf در دسترس شما قرار داده شده است. شما طراحان گرافیک گرامی می‌توانید این فایل را از لینک زیر دانلود کنید.

ویرایش شده توسط پدیده نقش مخصوص طراحان

در ادامه به تشریح برخی از رویدادهای نجومی سال ۱۴۰۱ براساس مرکز تقویم مؤسسۀ ژئو فیزیک دانشگاه تهران می‌پردازیم:

خورشید گرفتگی جزئی در تاریخ سه شنبه 3 آبان 

این خورشید گرفتگی از نوع جزئی است. در تهران، خورشید گرفتگی در ساعت 13 و 41 دقیقه شروع می‌شود. در ساعت 14 و 58 دقیقه، گرفتگی به بیشترین مقدار خود می‌رسد و ماه 55 درصد از قرص خورشید را می‌پوشاند و گرفتگی در ساعت 16 و 9 دقیقه پایان می‌یابد. زمان و حداکثر مقدار پوشیدگی در سایر نقاط ایران با تهران متفاوت است. این مقدار از حداکثر 62 درصد در شمال شرق کشور تا حداقل 39 درصد در جنوب شرق کشور متغیر است. این گرفتگی در نیمه غربی آسیا، اغلب نقاط اروپا و شمال شرق آفریقا به صورت جزیی قابل مشاهده است.

اطلاعات تکمیلی رویدادهای نجومی سال 1402 هجری شمسی قابل درج در تقویم

ماه گرفتگی ها:

 1. ماه گرفتی کلی: دوشنبه 26 اردیبهشت، غیر قابل رؤیت در ایران. این گرفتگی در بخش کوچکی از غرب آسیا، اروپا (بجز بخش‌های شرقی و شمال شرقی آن) و اغلب نقاط آمریکا و آفریقا دیده می‌شود.
 2. ماه گرفتی کلی: سه شنبه 17 آبان، غیر قابل رؤیت در ایران. این گرفتگی در بخش‌های میانی و شرق آسیا، اقیانوسیه و آمریکا به جز بخشی از شرق و جنوب شرق آمریکای جنوبی دیده می‌شود.

خورشید گرفتگی ها:

 1. خورشید گرفتگی جزیی: آغاز گرفتی شنبه 10 اردیبهشت. غیر قابل رؤیت در ایران. این گرفتگی در جنوب آمریکای جنوبی و بخش کوچکی از جنوبگان قابل مشاهده است.

منبع: شورای فرهنگ عمومی کشور:

https://www.pcci.ir

در این مطلب قصد داریم تا شما را با فاکتور آشنا کنیم و اساساً به تعریف فاکتور بپردازیم. همچنین توضیح خواهیم داد که فاکتور رسمی چیست و چه تفاوتی با فاکتور دارد. همچنین نحوه طراحی و چاپ فاکتور رسمی را با نرم افزار ورد آموزش خواهیم داد.

فاکتور چیست؟

فاکتور یک سند تجاری تاریخ دار است که شامل گزارشی از آیتم های خرید شرکت یا شخصی از فروشنده است. اگر این تراکنش مالی با یکی از روش های رایج پرداخت گردیده باشد، محتوای فاکتور معمولا شامل قوانین و جزئیات مربوط به سفارش و درگاه های پرداخت است. فاکتور فروش حکم یک گزارش قانونی از یک سند خرید و فروش را دارد. زیرا فاکتورها شامل نام و مشخصات فروشنده و خریدار هستند.

فاکتور رسمی چیست؟

فاکتور رسمی نیز مانند فاکتور است با این تفاوت که تنها برای تراکنش های مالی بین دو شرکت (اداری یا تجاری) استفاده می‌شود. تهیه فاکتور رسمی یک امر مهم برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است. زیرا شرکت ها می‌توانند از طریق فاکتور رسمی تراکنش های مالی خود را ردیابی کنند و از آنها برای پیگیری های مالی خود بایگانی تهیه کنند.

فاکتور های رسمی معمولاً شامل اطلاعات اداری هر دو طرف معامله است. این اطلاعات اداری را اداره مالیات (دارایی) معین نموده و تعیین کرده است که برای هر فاکتوری شماره معینی چاپ شود. اطلاعات رسمی که باید در فاکتور چاپ شود مواردی همچون نام شرکت، نام ثبتی شرکت، شناسه ملی، شماره ثبت و شماره اقتصادی، آدرس دقیق پستی، کد پستی و شماره تماس می‌باشد.

شماره سریال فاکتور

هر فاکتوری شامل یک شماره است. این شماره یک کد منحصر به فرد است که برای شناسایی هر عدد فاکتور از آن بهره می‌برند. یکی از آیتم های مهم در چاپ فاکتور، مد نظر داشتن شماره فاکتور هنگام چاپ آن است. این شماره باید برای هر برگه از فاکتور کاملاً دقیق چاپ شود زیرا اگر یک شماره اشتباه شود تا انتهای فرم چاپی خطا رخ خواهد داد و هزینه و زمان از دست خواهد رفت. این شماره به شناسایی دقیق فاکتورها و بایگانی منظم آن برای گزارش گیری خریدها و فروش های هر دو طرف معامله تجاری سودمند خواهد بود.

در اکثر کشورهای جهان شماره فاکتور شامل عدد یا حروف است و با فرمت استانداردی چاپ می‌شود. مانند: MCB-12345، Mcb-12345 یا MCB12345

در ایران استاندارد استفاده از شماره فاکتور که به آن اصطلاحاً شماره سریال فاکتور هم می‌گویند تنها شامل اعداد است و از حروف استفاده نمی‌شود. این اعداد میتوانند در رنج 0000 یا بیشتر تعریف شوند و به ترتیب از شماره 0001 شروع می‌شود. شماره سریال فاکتور به صورت برجسته و با دستگاه چاپ ملخی در چاپخانه ها به رنگ قرمز چاپ می‌گردد. این استاندارد تقریبا برای چاپ تمام فاکتورها استفاده می‌شود. معمولاً تکنیک چاپ آن به گونه ای است تا بتوان شماره سریال را از انواع چاپی آن به صورت دیجیتال و دستگاه های شماره زنی تشخیص داد.

وابستگی شماره سریال به نوع کسب و کار

بر اساس تاریخ

بعضی از کسب و کارها با توجه به نوع و اندازه کسب و کار این شماره سریال را با توجه به بعضی آیتم ها انتخاب می‌کنند. به طور مثال بعضی از کسب و کارها از روش زمانبندی برای تعیین شماره فاکتور استفاده می‌کنند. مثلا اگر سفارش در تاریخ 5-10-1401 ثبت گردیده باشد، شماره فاکتور را 14011005 انتخاب می‌کنند. با این روش شماره سریال و تاریخ ثبت سفارش با هم ادغام می‌شود و می‌توان فاکتور را با سازماندهی بهتری شناسایی کرد.

بر اساس شماره مشتری

برخی دیگر از کسب و کارها شماره سریال فاکتور را بر اساس شماره مشتری یا ادغام شماره مشتری انتخاب می‌کنند. به طور مثال اگر شماره مشتری 15 است و شماره سفارش وی 26 باشد، شماره سفارش 1526 انتخاب می‌شود. این روش شماره گذاری برای شناسایی فاکتور هر مشتری به صورت سازماندهی کارآمد می‌باشد.

بر اساس شماره پروژه

نوع دیگری از انتخاب شماره سریال برای فاکتورها وجود دارد که در آن از شماره پروژه استفاده می‌شود. به طور مثال اگر یک پروژه پیمانکاری یا خدماتی را در نظر بگیریم. هر دو طرف معامله ابتدا یک پیش فاکتور تنظیم نموده و سپس کارپرداز شروع به انجام سفارش کارفرما می‌نماید. حال اگر در روند اجرای این پروژه نیاز به تغییرات و کسر یا اضافه نمودن مبلغ آن باشد، باید فاکتور را ویرایش نمود که این امر برای کسب و کارهایی که چندین پروژه مختلف را همزمان انجام می‌دهند کاری دشوار است و امکان اشتباه شدن فاکتور پروژه ها یکدیگر بدیهی است.

برای سازماندهی کردن این موارد همراه با شروع پروژه یک کد منحصر به فرد انتخاب می‌شود که از همان کد برای فاکتورهای مرتبط با آن پروژه نیز استفاده می‌شود. می‌توان شماره های فاکتورها را به صورت ترتیبی به شماره پروژه تخصیص داد. اگر شماره پروژه 6345 باشد می‌توان اولین فاکتور را با شماره 001-6345 شروع کرد.

اما در اکثر کسب و کارهای متوسط شماره سریال فاکتورها به صورت ترتیبی انتخاب می‌شوند.

فاکتور سربرگ

نوع دیگری از فاکتورها وجود دارد که روی سربرگ شرکتی چاپ می‌شود. مزیت این نوع فاکتورها این است که نیازی به چاپ و درج لوگو و ارائه مشخصات ندارد زیرا تمام این موارد روی سربرگ چاپ گردیده است. در این باره مطلبی تحت عنوان آموزش جامع طراحی سربرگ شرکتی تدوین کردیم که می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر آن را مطالعه کنید.

فاکتورها چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم مهم ترین استفاده این برگه قانونی نگهداری اطلاعات سفارشات است. اگرچه می‌توان فاکتورها را برای مقاصد دیگری نیز استفاده کرد:

 • محاسبه میزان درآمد. چرا که کسب و کارها می‌توانند از این طریق میزان درآمد خود را محاسبه کنند و بررسی کنند که به چه میزان درآمد در آینده نیازمندند.
 •  حسابداری. با استفاده از آن می‌توان فهمید چه کالاهایی با چه قیمت هایی به چه اشخاصی و با چه قیمتی تحویل گردیده است. در نتیجه می‌توان سررسید تمام خرید و فروش ها را بررسی و حسابرسی نمود.
 • مدرک مالی. فاکتور یک سند مالی معتبر از تراکنش های خرید و فروش است و کسب و کارها را از ادعاهای غلط و کلاهبرداری های احتمالی محافظت می‌کند.
 • مالیات. فاکتورهای رسمی میزان و درصد مالیات را برای هر تراکنش به صورت مجزا ضبط می‌کنند. در نتیجه می‌توان میزان مالیات سالانه را به راحتی محاسبه نمود و همچنین برای ارائه به اداره مالیات از آن استفاده کرد.
 • آنالیز فروش. با استفاده از فاکتور صاحب کسب و کار می‌تواند آماری دقیق از زمانی که کالاها یا خدمات فروش خوب یا بد داشته اند را شناسایی کند. یا حتی می‌تواند رفتار کاربران نسبت به یک یا چند عدد کالا را بررسی کند و جهت بهبود آن اقدام نماید.

انواع مختلف فاکتورها از گذشته تا کنون

فاکتور سنگی

شاید باورش برایتان سخت باشد اما اولین فاکتورها در حدود 5000 سال قبل از میلاد مسیح در بین النحرین ابداع شدند. در حقیقت حاکمان آن تمدن روشی را یافتند که با استفاده از آن بتوانند میزان بودجه خزانه و واردات و صادرات آن را ثبت کنند. حکام و تجار آن زمان میزان خرید و فروش معاملات خود را روی لوح های سنگی یا گلی حک می‌کردند.

فاکتورهای دست نوشت

با پیشرفت بشر و نیاز مبرم به نگهداری اطلاعات مالی انسان ها از روش های مختلفی برای ثبت تراکنش های مالی خودشان استفاده نمودند. نوشتن روی پوست حیوان، برگ درختان و گیاهان و کاغذ روش های نوین تر استفاده از فاکتور محسوب می‌شد. این فاکتورها تقریبا شامل تمام اطلاعاتی است که امروزه روی فاکتورها چاپ می‌شود.

نسخه الکترونیکی

پیدایش کامپیوترها تحول شگفتی در نحوه طراحی فاکتورها و ارائه آن ایجاد نمود. نسخه الکترونیک آن نیاز به هزینه اضافه و نیروی کار را کاهش داد و آسانتر، ارزان تر و سریعتر بتوان به آنها دسترسی پیدا کرد.

فاکتور آنلاین

حضور اینترنت باعث شد فاکتورهای فروش به صورت امن تر و سریعتر به دست مشتریان برسد و هزینه های اضافی مثل حمل نقل اشخاص برای دریافت یا ارسال آن از چرخه خرید و فروش حذف شود. در فاکتورهای آنلاین دیگر از کاغذ استفاده نمی‌شود و در عوض از راه ایمیل یا روش های دیگر به دست خریداران می‌رسند.

همچنین کمتر قطع شدن درختان و حفاظت بهتر از محیط زیست را می‌توان به فواید فاکتورهای الکترونیکی و آنلاین افزود.

طراحی برگه فاکتور

تقریبا تمامی فاکتورها از یک قالب واحد استفاده می‌کنند و در حقیقت استاندارد کلی برای طراحی برگه فاکتور وجود دارد. در گذشته طرح اولیه آن را روی کاغذ می‌کشیدند و تقریبا تمام چاپخانه ها برای همه مشتریان خود از یک فرمت کلی استفاده می‌کردند. به همین نحو، شکل اولیه فاکتور ایجاد شد. اما امروزه با استفاده از نرم افزارهای طراحی می‌توان به راحتی فاکتورها را به شکلی دلخواه طراحی و چاپ کرد. اما از نمی‌توان از استاندارد آن خارج شد.

مواردی که قبل از طراحی باید آنها را رعایت نمود عبارتند از:

 • نوشتن کلمه فاکتور (فروش) به صورت ساده و شکیل در عنوان برگه.
 • اطلاعات تماس کسب و کار شامل نام، آدرس، شماره تلفن و شماره فکس.
 • اطلاعات خریدار شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن و… .
 • یک شماره منحصر به فرد و ترتیبی (شروع با عدد مشخص)، با فونت و رنگ متفاوت به نام شماره سریال.
 • نام و مشخصات کالا یا خدمات.
 • قیمت هر کالا به صورت جداگانه و مجموع آن بر اساس تعداد.
 • تاریخ ثبت اولیه یا ثبت نهایی فاکتور. (در صورت ثبت پیش فاکتور، ثبت تاریخ و پرداخت نهایی مبلغ آن).
 • جمع کل مبلغ فاکتور.
 • شرایط پرداخت مبلغ فاکتور شامل مهلت پرداخت مشتری و مهلت تحویل فروشنده و جریمه دیرکرد.
 • روش ارسال محموله به مشتری.
 • میزان تخفیف، و کسر مبلغ آن از مبلغ نهایی فاکتور.

حال که از مشخصات یک فاکتور کامل آگاه شدیم باید با استفاده از یک قالب پیش فرض فاکتور خود را طراحی کنیم. در ادامه روش طراحی فاکتور را با نرم افزار ورد به صورت ساده توضیح دادیم.

آموزش طراحی فاکتور با نرم افزار word

روش اول (طراحی با استفاده از قالب):

نرم افزار ورد را باز کنید. اگر از نسخه اصلی آن استفاده می‌کنید به محض باز شدن لیستی از قالب های پیش فرض ورد را می‌بینید. با در کادر سرچ بالا تایپ کنید invoice؛ لیستی از قالب های پیش فرض برای طراحی ظاهر خواهد شد که می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب و ویرایش کنید. در صورت عدم دسترسی به این بخش می‌توانید قالب را از منابع دیگر دانلود کرده و به ورد وارد کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. استفاده از قالب پیش فرض باعث صرفه جویی در وقت و زمان خواهد شد و نیازی به آزمون خطا برای پیدا کردن طرح مناسب نخواهید داشت.

پس از انتخاب قالب طراحی روی آن کلیک کنید. سپس پنجره ای باز خواهد شد که اطلاعات مربوط به قالب را همراه با توضیحات نمایش می‌دهد. در صورت انتخاب آن روی دکمه Create کلیک کنید تا سند ورد ایجاد شود.

سپس قالب به حالت ویرایش ورد انتقال پیدا می‌کند. اینجا می‌توانید عبارات را تغییر دهید، موارد بلااستفاده را حذف کنید، زبان قالب را از انگلیسی به فارسی تغییر دهید، رنگ ها را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید. حتی می‌توانید فونت و نحوه قرارگیری آیتم های موجود در فاکتور را جابجا کرده یا تغییر دهید.

سند خود را ذخیره کنید. از این پس می‌توانید از همین قالب به عنوان قالب پیش فرض تمام فاکتورهای خود استفاده کنید و برای مشتریان خود ارسال کنید.

روش دوم (طراحی بدون استفاده از قالب):

نرم افزار ورد را باز کنید و یک سند خالی یا blank document ایجاد کنید. وارد محیط ویرایش ورد خواهید شد. بهتر است ابتدا طرح مورد نظر خود را روی کاغذ بکشید تا بتوانید دقیق تر طراحی کنید.

عبارت فاکتورفروش را در بخش هدر و با اندازه ای بزرگتر و مشخص تر تایپ کنید. مکانی را برای درج تاریخ و شماره فاکتور در نظر بگیرید. لوگوی خود را به صورت مجزا در یک طرف فرم (راست یا چپ) الصاق کنید.

در بدنه فرم ابتدا اطلاعات فروشنده را به صورت کامل درج کنید. برای فاکتورهای رسمی از درج شماره ثبت و شماره اقتصادی مطمعن شوید.

سپس اطلاعات خریدار را به صورت کامل همانطور که در ابتدای مطلب توضیح دادیم درج کنید.

در سطر بعد کالاهایی که مشتری خریداری نموده را همراه با قیمت واحد و تعداد آنها و جمع کل درج کنید. می‌توانید از جدول نرم افزار ورد برای سازماندهی کردن این موارد استفاده کنید.

حتما مبلغ تخفیف و میزان کسر آن را به درستی محاسبه کرده و در ادامه فاکتور در بخشی مجزا با عنوان “مبلغ قابل پرداخت” تایپ کنید.

روش یا روش های ارسال را همراه با آدرس آنها به طور دقیق بنویسید.

یکبار تمام موارد را جهت بروز خطای احتمالی بررسی کنید و در نهایت سند فاکتور را چاپ کنید. می‌توانید با ذخیره کردن آن به عنوان قالب پیش فرض برای چاپ فاکتورهای بعدی استفاده کنید.

نتیجه گیری

این مطلب مفید قصد داشت تا شما را با انواع فاکتور و نکات مهمی که باید برای طراحی و چاپ آن رعایت کنید آشنا کند. امیدواریم با استفاده از اطلاعات این مطلب بتوانید فاکتورهای حرفه ای و زیبا برای کسب و کار خود طراحی نمایید. به انتهای این صفحه مراجعه کنید و نظر خود راجع به این مطلب را برای ما بنویسید.