ساک دستی یا ساک خرید؟

ساک دستی یا کیف خرید با متریال مختلف تولید می‌شود. ساک دستی چندین سال است که به عنوان یک وسیله پرکاربرد برای استفاده روزانه کاربرد دارد. این محصول چند سالی است که به عنوان یک وسیله تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از شرکت ها برای برند سازی از این نوع روش تبلیغاتی استفاده می‌کنند. حقیقت این است که هیچ تفاوتی بین ساک دستی یا ساک خرید وجود ندارد. متریالی که در ساک دستی به کار می‌رود نمایانگر مدل آن نیز می‌باشد که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

ساک دستی پارچه ای

همانطور که از عنوان مشخص است، ساک دستی پارچه ای با پارچه تولید می‌گردد. عموماً برای تولید آنها در پارچه های مبلی، پارچه سوزنی یا کتان استفاده می شود.

پارچه مبلی

پارچه مبلی جزو بهترین انتخاب ها برای تولید ساک خرید است. این پارچه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و در مقابل ناملایمات دوام خوبی دارد. قطعاً شما دوست ندارید هنگامی که وسایل خود را در ساک خرید خود قرار می‌دهید پاره شود و وسایل یا خریدتان روی زمین بریزد. علی الخصوص وقتی بیرون از منزل هستید و وسایل زیادی همراهتان هست. اگر وسایل تیز و برنده همراه نداشته باشید می‌توانید تا مدت ها از یک شاپینگ بگ پارچه ای استفاده کنید. مقاومت پارچه باعث می‌شود بتوانید ابزارهای سنگین خود را با اطمینان با آن حمل کنید.

مزیت ویژه ساک دستی های پارچه ای

این است که می‌توان به راحتی آن را شست و برای مدت طولانی استفاده کرد. شما می‌توانید هر زمان که ساک دستی پارچه ای خود را بعد از خرید های طولانی کثیف دیدید آن را به راحتی بشویید. می‌توانید آن را به راحتی در ماشین لباسشویی بشویید و مجددا مثل روز اول از آن استفاده کنید. بهتر است بگ پارچه ای را اگر با دست می‌شویید، با آب سرد و با مایع مخصوص شست و شو بشویید. اگر از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید بهتر است از پودرهای کم آنزیم برای شستشو استفاده کنید.

پارچه کتان

از پارچه کتان نیز برای تولید بگ پارچه ای استفاده می‌شود. پارچه کتان هم مانند پارچه مبلی مقاومت و بافت محکمی دارد و در نتیجه کیفیت بالایی ارائه می‌دهد. همچنین پارچه کتان از بافت زیرتری نسبت به پارچه مبلی برخوردار است و برای چاپ طرح یا لوگو روی آن انتخاب بهتری می‌باشد.

پارچه سوزنی

پارچه سوزنی نسبت به انواع کتان و مبلی از بافت ظریفتری برخوردار است. به همین خاطر مقاومت آنها را ندارد و در مقابل ضربه یا اجسام تیز مقاومت خوبی ندارد اما انتخاب خوبی برای هدیه می‌باشد. به این صورت که می‌توانید هدایای خود را همراه با یک ساک خرید شیک به دوستان یا همکاران خود هدیه دهید.

بگ پارچه ای سوزنی با دو نوع پارچه با گرماژ 60 گرم یا 90 گرم تولید می‌شود. پدیده نقش از پارچه 90 گرم برای تولید این نوع ساک خرید استفاده می‌کند تا این محصول با بالاترین آپشن کیفیت تولید شود و قیمت آن نیز برای مصرف کننده صرفه اقتصادی داشته باشد.

ساخت ساک دستی

ساخت ساک خرید یا بهتر است بگوییم دوخت آن با استفاده از چرخ خیاطی مخصوص انجام می‌شود. با استفاده از این چرخ های صنعتی دوخت ساک دستی مقاوم تر و در نتیجه محصول با کیفیت تری تولید می‌شود.

در ساخت ساک دستی از کاست نیز می‌توان استفاده کرد. کاست یک نوع مقوا است که زیر یا کنار ساک خرید قرار می‌گیرد. این مقوا باعث می‌شود هنگام قرار دادن بگ دستی روی سطح صاف به شکل کاملا ایستاده قرار بگیرد و حالت خود را از دست ندهد. از کاست معمولاً در ساک خرید پارچه سوزنی استفاده می‌شود زیرا مقاومت آن را کمی بالاتر می‌برد. به علاوه چون از جهت هدیه دادن به کار برده می‌شود شکل ظاهری مناسب تر و رسمی تری دارد.

البته کاست را می‌توان در انواع ساک خرید پارچه ای بکار برد و هیچ محدودیتی در استفاده از کاست وجود ندارد.

ساک دستی کاغذی و مقوایی

 

ساک دستی کاغذی

این ساک دستی بیشتر مورد توجه طرفداران محیط زیست است. زیرا کاملا قابل بازیافت می‌باشد و هیچ ضرری برای محیط زیست نخواهد داشت. برای تولید این کیسه های خرید از مقوای نسبتا زخیم یا کاغذ کرافت استفاده می‌شود. کاغذ کرافت مقاومت خوبی دارد و دیگر نیازی به صاف نگه داشتن آن نیست زیرا خودش حالت گرفته و به شکل ایستاده قرار می‌گیرد. هم بگ کاغذی و هم بگ مقوایی هم برای هدیه دادن بسیار استفاده می‌شود. چاپ روی این نوع ساک دستی از انواع پارچه ای آن راحتتر می‌باشد.

ساک دستی پلاستیکی

قطعاً ساک دستی یا پلاستیک خرید دوستدار محیط زیست نخواهد بود. زیرا با متریال پلی اتیلین یا پلی اتیلین قابل بازیافت تولید می‌شوند و این مواد شیمیایی برای محیط زیست کاملا مضر است و همانطور که می‌دانید حداقل 400 سال طول خواهد کشید تا یک کیسه پلاستیکی به صورت طبیعی بازیافت شود. پلی اتیلین قابل بازیافت نیز نمی‎‌تواند به اندازه ساک دستی پارچه ای یا کاغذی بازیافت سریع و طبیعی داشته باشد.

چاپ ساک دستی تبلیغاتی

شرکت های خصوصی و سازمان های دولتی عموماً جهت ارائه هدیه تبلیغاتی مناسب و ارزان قیمت از ساک دستی استفاده می‌کنند. حتی بعضی از آنها برای ارائه هدیه ای حرفه ای تر از شاپینگ بگ به عنوان کادو استفاده می‌کنند و هدایای خود را در آن قرار می‌دهند. لوگو و مشخصات برند سازمانی روی جلد کاغذی یا پارچه ای چاپ می‌شود و در نتیجه ساک دستی یک هدیه مناسب مقرون به صرفه تبلیغاتی می‌باشد.

چاپ روی ساک دستی با توجه به نوع متریال آن تفاوت دارد. اگر چاپ روی مقوا یا کاغذ کرافت انجام بگیرد خوب طبعاً این کار راحتتر و بی دردسرتر خواهد بود.

چاپ روی پارچه مبلی امکانپذیر نیست. به همین علت لوگو یا مشخصات برند را روی یک تگ پارچه ای جداگانه و به صورت لیزری چاپ می‌کنند و سپس آن را روی ساک خرید میدوزند. اما چاپ لیزری روی پارچه های کتان و پارچه سوزنی امکانپذیر است. می‌توان به راحتی و با هر اندازه ای روی ساک دستی لوگوی برند اختصاصی را چاپ کرد.

قیمت ساک دستی

قیمت ساک دستی با توجه به چند فاکتور متفاوت در نظر گرفته می‌شود. فاکتور اول نوع متریال و جنس بکار رفته در تولید آن است که بگ تبلیغاتی پارچه ای به مراتب از هزینه تولید و چاپ بیشتری برخوردار خواهد بود. اما قطعاً برای هدیه دادن انتخاب حرفه ای تری می‌باشد. در مقابل بگ کاغذی هزینه چاپ کمتری دارد و برای هدیه تبلیغاتی به صورت انبوه مقرون به صرفه تر خواهد بود.

فاکتور بعدی که در قیمت ساک خرید تبلیغاتی تاثیر گذار است نوع و تکنیک چاپ آن است. هر چقدر کیفیت چاپ روی محصول بیشتر باشد قطعاً قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. اما برای هدیه تبلیغاتی توصیه می‌شود از چاپ با کیفیت تر استفاده شود تا مشتریان و همکاران تجاری شما با اعتماد بیشتری از خدماتتان استفاده کنند.

نتیجه گیری

این مطلب پدیده نقش را به شرح ویژگی های ساک دستی یا ساک خرید اختصاص دادیم تا شما خواننده عزیز بتوانید جهت انتخاب یک هدیه مناسب تبلیغاتی و یا برای استفاده شخصی بهتر تصمیم گیری نمایید. خوشحال می‌شویم تجربیات خود را در این زمینه با ما و خوانندگان وبلاگ پدیده نقش به اشتراک بگذارید. در انتهای این مطلب منتظر نظرات شما خواهیم بود.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با فاکتور آشنا کنیم و اساساً به تعریف فاکتور بپردازیم. همچنین توضیح خواهیم داد که فاکتور رسمی چیست و چه تفاوتی با فاکتور دارد. همچنین نحوه طراحی و چاپ فاکتور رسمی را با نرم افزار ورد آموزش خواهیم داد.

فاکتور چیست؟

فاکتور یک سند تجاری تاریخ دار است که شامل گزارشی از آیتم های خرید شرکت یا شخصی از فروشنده است. اگر این تراکنش مالی با یکی از روش های رایج پرداخت گردیده باشد، محتوای فاکتور معمولا شامل قوانین و جزئیات مربوط به سفارش و درگاه های پرداخت است. فاکتور فروش حکم یک گزارش قانونی از یک سند خرید و فروش را دارد. زیرا فاکتورها شامل نام و مشخصات فروشنده و خریدار هستند.

فاکتور رسمی چیست؟

فاکتور رسمی نیز مانند فاکتور است با این تفاوت که تنها برای تراکنش های مالی بین دو شرکت (اداری یا تجاری) استفاده می‌شود. تهیه فاکتور رسمی یک امر مهم برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است. زیرا شرکت ها می‌توانند از طریق فاکتور رسمی تراکنش های مالی خود را ردیابی کنند و از آنها برای پیگیری های مالی خود بایگانی تهیه کنند.

فاکتور های رسمی معمولاً شامل اطلاعات اداری هر دو طرف معامله است. این اطلاعات اداری را اداره مالیات (دارایی) معین نموده و تعیین کرده است که برای هر فاکتوری شماره معینی چاپ شود. اطلاعات رسمی که باید در فاکتور چاپ شود مواردی همچون نام شرکت، نام ثبتی شرکت، شناسه ملی، شماره ثبت و شماره اقتصادی، آدرس دقیق پستی، کد پستی و شماره تماس می‌باشد.

شماره سریال فاکتور

هر فاکتوری شامل یک شماره است. این شماره یک کد منحصر به فرد است که برای شناسایی هر عدد فاکتور از آن بهره می‌برند. یکی از آیتم های مهم در چاپ فاکتور، مد نظر داشتن شماره فاکتور هنگام چاپ آن است. این شماره باید برای هر برگه از فاکتور کاملاً دقیق چاپ شود زیرا اگر یک شماره اشتباه شود تا انتهای فرم چاپی خطا رخ خواهد داد و هزینه و زمان از دست خواهد رفت. این شماره به شناسایی دقیق فاکتورها و بایگانی منظم آن برای گزارش گیری خریدها و فروش های هر دو طرف معامله تجاری سودمند خواهد بود.

در اکثر کشورهای جهان شماره فاکتور شامل عدد یا حروف است و با فرمت استانداردی چاپ می‌شود. مانند: MCB-12345، Mcb-12345 یا MCB12345

در ایران استاندارد استفاده از شماره فاکتور که به آن اصطلاحاً شماره سریال فاکتور هم می‌گویند تنها شامل اعداد است و از حروف استفاده نمی‌شود. این اعداد میتوانند در رنج 0000 یا بیشتر تعریف شوند و به ترتیب از شماره 0001 شروع می‌شود. شماره سریال فاکتور به صورت برجسته و با دستگاه چاپ ملخی در چاپخانه ها به رنگ قرمز چاپ می‌گردد. این استاندارد تقریبا برای چاپ تمام فاکتورها استفاده می‌شود. معمولاً تکنیک چاپ آن به گونه ای است تا بتوان شماره سریال را از انواع چاپی آن به صورت دیجیتال و دستگاه های شماره زنی تشخیص داد.

وابستگی شماره سریال به نوع کسب و کار

بر اساس تاریخ

بعضی از کسب و کارها با توجه به نوع و اندازه کسب و کار این شماره سریال را با توجه به بعضی آیتم ها انتخاب می‌کنند. به طور مثال بعضی از کسب و کارها از روش زمانبندی برای تعیین شماره فاکتور استفاده می‌کنند. مثلا اگر سفارش در تاریخ 5-10-1401 ثبت گردیده باشد، شماره فاکتور را 14011005 انتخاب می‌کنند. با این روش شماره سریال و تاریخ ثبت سفارش با هم ادغام می‌شود و می‌توان فاکتور را با سازماندهی بهتری شناسایی کرد.

بر اساس شماره مشتری

برخی دیگر از کسب و کارها شماره سریال فاکتور را بر اساس شماره مشتری یا ادغام شماره مشتری انتخاب می‌کنند. به طور مثال اگر شماره مشتری 15 است و شماره سفارش وی 26 باشد، شماره سفارش 1526 انتخاب می‌شود. این روش شماره گذاری برای شناسایی فاکتور هر مشتری به صورت سازماندهی کارآمد می‌باشد.

بر اساس شماره پروژه

نوع دیگری از انتخاب شماره سریال برای فاکتورها وجود دارد که در آن از شماره پروژه استفاده می‌شود. به طور مثال اگر یک پروژه پیمانکاری یا خدماتی را در نظر بگیریم. هر دو طرف معامله ابتدا یک پیش فاکتور تنظیم نموده و سپس کارپرداز شروع به انجام سفارش کارفرما می‌نماید. حال اگر در روند اجرای این پروژه نیاز به تغییرات و کسر یا اضافه نمودن مبلغ آن باشد، باید فاکتور را ویرایش نمود که این امر برای کسب و کارهایی که چندین پروژه مختلف را همزمان انجام می‌دهند کاری دشوار است و امکان اشتباه شدن فاکتور پروژه ها یکدیگر بدیهی است.

برای سازماندهی کردن این موارد همراه با شروع پروژه یک کد منحصر به فرد انتخاب می‌شود که از همان کد برای فاکتورهای مرتبط با آن پروژه نیز استفاده می‌شود. می‌توان شماره های فاکتورها را به صورت ترتیبی به شماره پروژه تخصیص داد. اگر شماره پروژه 6345 باشد می‌توان اولین فاکتور را با شماره 001-6345 شروع کرد.

اما در اکثر کسب و کارهای متوسط شماره سریال فاکتورها به صورت ترتیبی انتخاب می‌شوند.

فاکتور سربرگ

نوع دیگری از فاکتورها وجود دارد که روی سربرگ شرکتی چاپ می‌شود. مزیت این نوع فاکتورها این است که نیازی به چاپ و درج لوگو و ارائه مشخصات ندارد زیرا تمام این موارد روی سربرگ چاپ گردیده است. در این باره مطلبی تحت عنوان آموزش جامع طراحی سربرگ شرکتی تدوین کردیم که می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر آن را مطالعه کنید.

فاکتورها چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم مهم ترین استفاده این برگه قانونی نگهداری اطلاعات سفارشات است. اگرچه می‌توان فاکتورها را برای مقاصد دیگری نیز استفاده کرد:

 • محاسبه میزان درآمد. چرا که کسب و کارها می‌توانند از این طریق میزان درآمد خود را محاسبه کنند و بررسی کنند که به چه میزان درآمد در آینده نیازمندند.
 •  حسابداری. با استفاده از آن می‌توان فهمید چه کالاهایی با چه قیمت هایی به چه اشخاصی و با چه قیمتی تحویل گردیده است. در نتیجه می‌توان سررسید تمام خرید و فروش ها را بررسی و حسابرسی نمود.
 • مدرک مالی. فاکتور یک سند مالی معتبر از تراکنش های خرید و فروش است و کسب و کارها را از ادعاهای غلط و کلاهبرداری های احتمالی محافظت می‌کند.
 • مالیات. فاکتورهای رسمی میزان و درصد مالیات را برای هر تراکنش به صورت مجزا ضبط می‌کنند. در نتیجه می‌توان میزان مالیات سالانه را به راحتی محاسبه نمود و همچنین برای ارائه به اداره مالیات از آن استفاده کرد.
 • آنالیز فروش. با استفاده از فاکتور صاحب کسب و کار می‌تواند آماری دقیق از زمانی که کالاها یا خدمات فروش خوب یا بد داشته اند را شناسایی کند. یا حتی می‌تواند رفتار کاربران نسبت به یک یا چند عدد کالا را بررسی کند و جهت بهبود آن اقدام نماید.

انواع مختلف فاکتورها از گذشته تا کنون

فاکتور سنگی

شاید باورش برایتان سخت باشد اما اولین فاکتورها در حدود 5000 سال قبل از میلاد مسیح در بین النحرین ابداع شدند. در حقیقت حاکمان آن تمدن روشی را یافتند که با استفاده از آن بتوانند میزان بودجه خزانه و واردات و صادرات آن را ثبت کنند. حکام و تجار آن زمان میزان خرید و فروش معاملات خود را روی لوح های سنگی یا گلی حک می‌کردند.

فاکتورهای دست نوشت

با پیشرفت بشر و نیاز مبرم به نگهداری اطلاعات مالی انسان ها از روش های مختلفی برای ثبت تراکنش های مالی خودشان استفاده نمودند. نوشتن روی پوست حیوان، برگ درختان و گیاهان و کاغذ روش های نوین تر استفاده از فاکتور محسوب می‌شد. این فاکتورها تقریبا شامل تمام اطلاعاتی است که امروزه روی فاکتورها چاپ می‌شود.

نسخه الکترونیکی

پیدایش کامپیوترها تحول شگفتی در نحوه طراحی فاکتورها و ارائه آن ایجاد نمود. نسخه الکترونیک آن نیاز به هزینه اضافه و نیروی کار را کاهش داد و آسانتر، ارزان تر و سریعتر بتوان به آنها دسترسی پیدا کرد.

فاکتور آنلاین

حضور اینترنت باعث شد فاکتورهای فروش به صورت امن تر و سریعتر به دست مشتریان برسد و هزینه های اضافی مثل حمل نقل اشخاص برای دریافت یا ارسال آن از چرخه خرید و فروش حذف شود. در فاکتورهای آنلاین دیگر از کاغذ استفاده نمی‌شود و در عوض از راه ایمیل یا روش های دیگر به دست خریداران می‌رسند.

همچنین کمتر قطع شدن درختان و حفاظت بهتر از محیط زیست را می‌توان به فواید فاکتورهای الکترونیکی و آنلاین افزود.

طراحی برگه فاکتور

تقریبا تمامی فاکتورها از یک قالب واحد استفاده می‌کنند و در حقیقت استاندارد کلی برای طراحی برگه فاکتور وجود دارد. در گذشته طرح اولیه آن را روی کاغذ می‌کشیدند و تقریبا تمام چاپخانه ها برای همه مشتریان خود از یک فرمت کلی استفاده می‌کردند. به همین نحو، شکل اولیه فاکتور ایجاد شد. اما امروزه با استفاده از نرم افزارهای طراحی می‌توان به راحتی فاکتورها را به شکلی دلخواه طراحی و چاپ کرد. اما از نمی‌توان از استاندارد آن خارج شد.

مواردی که قبل از طراحی باید آنها را رعایت نمود عبارتند از:

 • نوشتن کلمه فاکتور (فروش) به صورت ساده و شکیل در عنوان برگه.
 • اطلاعات تماس کسب و کار شامل نام، آدرس، شماره تلفن و شماره فکس.
 • اطلاعات خریدار شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن و… .
 • یک شماره منحصر به فرد و ترتیبی (شروع با عدد مشخص)، با فونت و رنگ متفاوت به نام شماره سریال.
 • نام و مشخصات کالا یا خدمات.
 • قیمت هر کالا به صورت جداگانه و مجموع آن بر اساس تعداد.
 • تاریخ ثبت اولیه یا ثبت نهایی فاکتور. (در صورت ثبت پیش فاکتور، ثبت تاریخ و پرداخت نهایی مبلغ آن).
 • جمع کل مبلغ فاکتور.
 • شرایط پرداخت مبلغ فاکتور شامل مهلت پرداخت مشتری و مهلت تحویل فروشنده و جریمه دیرکرد.
 • روش ارسال محموله به مشتری.
 • میزان تخفیف، و کسر مبلغ آن از مبلغ نهایی فاکتور.

حال که از مشخصات یک فاکتور کامل آگاه شدیم باید با استفاده از یک قالب پیش فرض فاکتور خود را طراحی کنیم. در ادامه روش طراحی فاکتور را با نرم افزار ورد به صورت ساده توضیح دادیم.

آموزش طراحی فاکتور با نرم افزار word

روش اول (طراحی با استفاده از قالب):

نرم افزار ورد را باز کنید. اگر از نسخه اصلی آن استفاده می‌کنید به محض باز شدن لیستی از قالب های پیش فرض ورد را می‌بینید. با در کادر سرچ بالا تایپ کنید invoice؛ لیستی از قالب های پیش فرض برای طراحی ظاهر خواهد شد که می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب و ویرایش کنید. در صورت عدم دسترسی به این بخش می‌توانید قالب را از منابع دیگر دانلود کرده و به ورد وارد کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. استفاده از قالب پیش فرض باعث صرفه جویی در وقت و زمان خواهد شد و نیازی به آزمون خطا برای پیدا کردن طرح مناسب نخواهید داشت.

پس از انتخاب قالب طراحی روی آن کلیک کنید. سپس پنجره ای باز خواهد شد که اطلاعات مربوط به قالب را همراه با توضیحات نمایش می‌دهد. در صورت انتخاب آن روی دکمه Create کلیک کنید تا سند ورد ایجاد شود.

سپس قالب به حالت ویرایش ورد انتقال پیدا می‌کند. اینجا می‌توانید عبارات را تغییر دهید، موارد بلااستفاده را حذف کنید، زبان قالب را از انگلیسی به فارسی تغییر دهید، رنگ ها را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید. حتی می‌توانید فونت و نحوه قرارگیری آیتم های موجود در فاکتور را جابجا کرده یا تغییر دهید.

سند خود را ذخیره کنید. از این پس می‌توانید از همین قالب به عنوان قالب پیش فرض تمام فاکتورهای خود استفاده کنید و برای مشتریان خود ارسال کنید.

روش دوم (طراحی بدون استفاده از قالب):

نرم افزار ورد را باز کنید و یک سند خالی یا blank document ایجاد کنید. وارد محیط ویرایش ورد خواهید شد. بهتر است ابتدا طرح مورد نظر خود را روی کاغذ بکشید تا بتوانید دقیق تر طراحی کنید.

عبارت فاکتورفروش را در بخش هدر و با اندازه ای بزرگتر و مشخص تر تایپ کنید. مکانی را برای درج تاریخ و شماره فاکتور در نظر بگیرید. لوگوی خود را به صورت مجزا در یک طرف فرم (راست یا چپ) الصاق کنید.

در بدنه فرم ابتدا اطلاعات فروشنده را به صورت کامل درج کنید. برای فاکتورهای رسمی از درج شماره ثبت و شماره اقتصادی مطمعن شوید.

سپس اطلاعات خریدار را به صورت کامل همانطور که در ابتدای مطلب توضیح دادیم درج کنید.

در سطر بعد کالاهایی که مشتری خریداری نموده را همراه با قیمت واحد و تعداد آنها و جمع کل درج کنید. می‌توانید از جدول نرم افزار ورد برای سازماندهی کردن این موارد استفاده کنید.

حتما مبلغ تخفیف و میزان کسر آن را به درستی محاسبه کرده و در ادامه فاکتور در بخشی مجزا با عنوان “مبلغ قابل پرداخت” تایپ کنید.

روش یا روش های ارسال را همراه با آدرس آنها به طور دقیق بنویسید.

یکبار تمام موارد را جهت بروز خطای احتمالی بررسی کنید و در نهایت سند فاکتور را چاپ کنید. می‌توانید با ذخیره کردن آن به عنوان قالب پیش فرض برای چاپ فاکتورهای بعدی استفاده کنید.

نتیجه گیری

این مطلب مفید قصد داشت تا شما را با انواع فاکتور و نکات مهمی که باید برای طراحی و چاپ آن رعایت کنید آشنا کند. امیدواریم با استفاده از اطلاعات این مطلب بتوانید فاکتورهای حرفه ای و زیبا برای کسب و کار خود طراحی نمایید. به انتهای این صفحه مراجعه کنید و نظر خود راجع به این مطلب را برای ما بنویسید.