آدرس : میرداماد ، مصدق جنوبی ، پلاک 4 ، واحد 10 | تماس : 02122905616 - 02122906126
ورود
|
ثبت نام

کارت ویزیت چیست و انواع آن کدام است؟

نویسنده: پدیده نقش | دیدگاه: 0 |

کارت ویزیت یا چیزی که ما به آن کارت ویزیت میگوییم در واقع business card نام دارد. در ایران این کارت ابتدا توسط پزشکان مورد استفاده قرار گرفت و در حقیقت به همین نام بین مردم شناخته می‌شود. بعدها این کارت برای استفاده بین صاحبان صنایع و کسب و کارهای بزرگ رواج یافت. اما امروزه تقریبا تمام کسب و کارها از کارت ویزیت برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند. در واقع کارت ویزیت یک روش ارزان و پر استفاده برای تبلیغات می‌باشد.

تعریف درست کارت ویزیت

Business card یا کارت تجارت، یا کارت کسب و کار، یا همان کارت ویزیت در واقع یک تصویر جامع و مختصر از یک کسب و کار است. نمایانگر نام شرکت و اطلاعات مهم کسب و کار مثل نام مدیریت (مدیران)، عنوان، ایمیل، وبسایت، آدرس و شماره تلفن می‌باشد. با استفاده از این کارت دیگر نیازی به قلم و کاغذ برای انتقال اطلاعات شرکت خود ندارید. کافی است یک business card زیبا و کاربردی چاپ کنید و آن را برای تبلیغات خود بین افراد به اشتراک بگذارید.

اشکال مختلف Business card

مطلب کارت ویزیت1

با گذشت زمان این شیء کاربردی در اشکال خلاقانه و بعضاً هنری و با اندازه های متفاوت چاپ شد. البته برای آن یک اندازه استاندارد تعریف شد تا از شکل و اندازه خود خارج نشود و با کاتالوگ یا بروشور اشتباه نشود. اشکال مختلف آن را می‌توان به موارد زیر خلاصه نمود:

  • شکل مستطیلی یا استاندارد در ابعاد 51×89 میلی متر.
  • مستطیلی کلاسیک در ابعاد 55×91 میلی متر.
  • ابعاد استاندارد 51×89 میلی متر با شکل کناره گرد.
  • سایز مربعی در ابعاد 63.5×63.5 میلی متر.
  • نوع تا شونده با دو اندازه 49×87 و 98×87 میلی متر با قابلیت چاپ در قسمت میانه.
  • نوع آهنربایی در ابعاد 49×87 میلی متر.
  • شکل بی رنگ یا شفاف با گوشه گرد یا استاندارد در اندازه 85×54 میلی متر.

کاغذ مورد استفاده در تولید کارت کسب و کار

از کاغذهای مختلفی برای چاپ کارت ویزیت می‌توان استفاده کرد. عموما کارت ویزیت ها را روی کاغذهای گلاسه چاپ می‌کنند زیرا تصویر و متون روی کارت را به شکل براق نمایش میدهد. اما از کاغذهای مناسب دیگری نیز استفاده می‌شود. مثلا کاغذ مات یکی از انواع کاغذی است که برای چاپ کارت ویزیت استفاده می‌شود. چاپ آسان طرح ها و رنگ ها روی کارت و با کیفیت بودن متون چاپی از مزایای کاغذ مات است.

کاغذ ضد پاره شدن و ضد آب یکی دیگر از انواع کاغذ برای تولید business card است. نوعی کاغذ به نام مخملی که فوق العاده نرم و صاف می‌باشد و شکلی برجسته به چاپ می‌دهد. کاغذ چاپ uv که پایه آن کاغذ گلاسه است و تصاویر خارق العاده ای را پس از چاپ تحویل می‌دهد. و در نهایت کاغذ گلاسه گرماژ بالا که عموماً برای چاپ کارت ویزیت با کیفیت فوق العاده و جهت استفاده کسب و کارهای بزرگ یا اشخاص بسیار مهم چاپ می‌گردد.

مطلب کارت ویزیت2

کارت ویزیتتان درباره شما چه می‌گوید؟

یک کارت ویزیت ترکیبی از اطلاعات کسب و کار در ابعاد کوچک است. همین اطلاعات کوچک کنار هم جمع می‌شوند تا نشان دهند که کسب و کار شما چیست و چه خدمتی را ارائه می‌دهد. طراحی روی کارت، محتوای چاپ گردیده روی آن و نوع کارت نمایانگر ابعاد سازمانی و پرستیژ کاری شماست. یک کارت ویزیت عاری از اشکال به افراد نشان می‌دهد که شما به جزئیات اهمیت می‌دهید و همچنین نوع کارت ویزیت به آنها نشان خواهد داد که شما در کار خود ارزش گذاری را اولویت خود در نظر گرفتید.

آیا کارت ویزیت برای کسب و کارهای نوپا کاربرد دارد؟

بله حتما. شما می‌توانید با یک business card سایز استاندارد و جذاب بین مخاطبان خدمات و رقبای خود حرفه ای به نظر برسید. مهم نیست که اندازه کسب و کار شما کوچک یا متوسط باشد. یک business card مناسب می‌تواند شما را در کسب و کارتان موفق تر نماید. جابجا شدن کارتتان بین افراد مختلف می‌تواند برای شما درآمد زایی و سود آوری به همراه داشته باشد. هر چقدر این کارت زیباتر و شکلی تر طراحی و چاپ گردیده باشد شانس بزرگتر شدن و شناخت افراد نسبت به کسب و کارتان را بالاتر خواهد برد.

سخن پایانی

این مطلب آموزشی مفید را برای اشخاصی می‌خواهند برای خود business card تهیه کنند ولی نمی‌دانند که این کارت باید چه خصوصیاتی داشته باشد تدوین کردیم. امیدواریم بتوانید از این اطلاعات برای تصمیم گیری بهتر استفاده کنید. همچنین اگر تجربه ای در این زمینه دارید یا ایده ای متفاوت برای چاپ کارت ویزیت دارید خوشحال می‌شویم آن را با ما در میان بگذارید. به انتهای این مطلب مراجعه کنید و دیدگاه خود را برای ما بنویسید.

مطالب مرتبط

دیدگاتان را درباره این مطلب بنویسید

7:54
1401/04/14
منو کامل

همراه با پدیده نقش