گلدان دکوری رومیزی و آنچه باید درباره آنها دانست

گلدان های دکوری پدیده نقش مدل آنتیک

گلها و گیاهان بر همه چیز از خلق و خوی ما تا بهره وری ما تأثیر می گذارند. گلدان های رومیزی یا گلدان های دکوری این تاثیر گذاری را برای ما نامحدود می نمایند.

قطعا همه ما تجربه قدم زدن میان جنگل های سبز با درختان جنگلی بلند و یا قدم زدن میان سبزه زارهای زیبای کنار جاده را داشته ایم. حس زیبایی که در آن لحظات تجربه کرده ایم همگی حاصل از انرژی مثبت گلها و گیاهان بوده است. به همین علت است که اغلب ما از گلدان برای تزئین اطرافمان استفاده می‌کنیم. چرا که گلدان ها می‌توانند خاطره آن حس زیبا را برای ما زنده کنند.

حال اگر این حس دل انگیز را نه فقط روی تاقچه ایوان یا تراس منزل، بلکه روی میز کارمان منتقل کنیم چطور؟ گلدان های دکوری برای همین منظور طراحی و تولید می‌شوند. چرا که تجربه احساس سرزندگی و شادابی دیگر محدود به مسافرت کردن به طبیعت برای دریافت انرژی مثبت نیست.

انواع گلدان

گلدان ها انواع مختلفی دارند. اما رایج ترین نوع آنها که عموم مردم از آنها استفاده می‌کنند به چند نوع انگشت شمار خلاصه می‌‎شوند.

گلدان سفالی

همانطور که از اسم آن مشخص است گلدان های سفالی از جنس سفال می‌باشند. علت استفاده از سفال برای گلدان این است که سفال رطوبت را به خود جذب می‌کند و تا مدتی طولانی رطوبت را درون خود حذف می‌کند. از قدیم الایام از سفال برای خنک نگاه داشتن غذاها و مرکبات فاسد شدنی استفاده میشد. اما دلیل اصلی استفاده از سفال برای خنک نگاه داشتن مایعات علی الخصوص آب آشامیدنی بود.

با گذشت زمان و کشف بشر درباره مزایای ظروف سفالی، از آنها به عنوان گلدان استفاده نمودند. فضای درونی سفال موجب می‌گردد گل و گیاه درون آن برای مدت زمانی چند ساعته مرطوب بماند و بتواند به رشد و نمو خود ادامه دهد.

گلدان پلاستیکی

نوع دیگری از گلدانها هستند که از نوع پلاستیک می‌باشند. استفاده از گلدانهای پلاستیکی به پیشینه و گذشته دوری ندارد. همزمان با پیدایش آپارتمان ها و آپارتمان نشینی استفاده از گلدان پلاستیکی هم مرسوم شد. گلدان پلاستیکی بر خلاف گلدان سفالی قابلیت حفظ رطوبت خاک را ندارد. گل و گیاه درون آن از رطوبت خاک تغذیه می‌کنند و تا زمانی که خاک مرطوب است زنده می ماند. متاسفانه گلدان پلاستیکی مراقبان خوبی برای گیاهان نیستند. پس از مدتی کوتاهی متوجه می‌شویم گل یا گیاهانی که کاشتیم دچار زردی و در نهایت پژمردگی شده و از بین می‌روند.

گلدان شیشه ای

نوعی دیگر از گلدان ها هستند که از جنس شیشه می‌باشند. این گلدان ها را عموماً به عنوان یک وسیله دکوری و فانتزی و برای تزئینات استفاده می‌کنند. اغلب آنها کاربردی جهت کاشت گیاه و رشد آن را ندارد. انواع مختلفی از گلدان دکوری شیشه ای وجود دارد که به صورت استوانه ای هستند و با نام گلدان دکوری استوانه ای یا گلدان دکوری بامبو شناخته می‌شوند.

نوع دیگری از گلدان های شیشه ای وجود دارد که نه تنها می‌توان از آنها برای دکور و تزئینات استفاده نمود بلکه می‌توان در آنها گل و گیاه پرورش داد. این گلدان ها بهترین انتخاب هستند. چرا که فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند و مخصوص قرار گیری روی میز کار طراحی شده اند.

طراحی گلدان شیشه ای دکوری

طراحی مناسب با معماری ایرانی

با ترکیب شیشه رنگی و گلدان و گیاه محصولی تولید شده است که تداعی گر انرژی مثبت خانه های قدیمی باشد. این گلدان فانتزی کوچک علی رقم نوسترالژی بودن، یک وسیله دکوری مدرن و زیبا نیز هست.

گروه خلاقیت پدیده نقش ایده های زیبا و در دسترسی برای شما فراهم ساخته. با توجه به این ایده ها، محیط پیرامون و یا میز کارهای کوچک امروزی روح و حس و حال فضای ایرانی و سنتی را به خود می‌گیرند.

گلدان دکوری شیشه ای رنگی

یک گلدان شیشه ای آبی القا کننده حس خنکی تابستانه است، در حالی که یک گلدان دکوری شیشه ای با رنگ آبی رویال مایل به بنفش می تواند آرامش را تداعی نماید و حس و زیبا و پر نشاطی را به ما هدیه دهد.

گلدان شیشه ای کیفیت بالا

جنس شیشه گلدان بسیار اهمیت دارد. چون عموماً گلدان در فضای باز یا در آپارتمان ها در بالکن یا تراس قرار می‌گیرند. لذا باید جنس مقاومی داشته باشند که دچار شکستگی نشوند. البته گلدان شیشه‌ای دکوری عملاً استفاده‌ای در فضای بیرونی ندارد و بهترین مکان برای قرار دادن آن روی میز است. اما باید کیفیت شیشه آن بالا و بدون عیب و شفاف باشد. زیرا باید علی رقم داشتن دید محتوای درون آن، دیوارهای شیشه ای ضخیم و پایه وزن دار برای اطمینان از استحکام را داشته باشد.

پایه چوبی گلدان

اغلب گلدان های دکوری دارای پایه چوبی می‌باشند. گلدان های دکوری شیشه ای پدیده نقش نیز روی پایه چوبی قرار داده شده اند. به این علت که در هنگام استفاده با توجه به ریختن آب در محفظه شیشه و نگهداری گیاه، آب داخل آن منجر به پخش شدن به اطراف آن نشود. در نتیجه گیاه نیز در مکانی ثابت قرار گرفته و به راحتی رشد می‌کند.

گلدان دکوری شیشه ای مناسب چه مکان هایی است؟

این گلدان های کوچک رنگی مناسب دکوراسیون اداری یا خانگی می‌باشد. چه سبک شما مدرن باشد و چه آنتیک، این گلدان های کوچک می توانند با هر نوع تزئین سازگار باشند. به طور مثال می‌توانید در آنها از هر رایحه ای استفاده کنید و آن را روی میز کارتان قرار دهید. هر وقت که احساس خستگی کردید آن رایحه دل انگیز را استشمام نمایید.

پیشنهاد ما به شما استفاده از رایحه طبیعی گل خشک شده یا رایحه خاص پسندِ قهوه است. چرا که رایحه گل خشک شده درون شیشه حفظ می‌شود. هر بار که درب گلدان را باز کنید بوی تازگی رایحه به مشام خواهد رسید. اما اگر از رایحه قهوه استفاده نمایید، بهترین انتخاب برای زمان هایی است که دچار خستگی می‌شوید. چرا که رایحه قهوه سلول های مغزی را فعال می‌کند و خستگی شما را برطرف می‌نماید.

چه نوع گیاهی را می‌توان در این گلدان ها پرورش داد؟

پیشنهاد پدیده نقش جهت استفاده و نگهداری گیاه، گیاه پتوس و گیاه ناز گوشتی یا امثال آن می باشد. زیرا گیاه پتوس تقریبا با هر محیطی و هر نوری قابل رشد می باشد و چنانچه در نزدیکی گیاه نور زیاد نباشد گیاه زرد نمی شود و از بین نمی‌رود. البته ناگفته نماند که بودن نور برای گیاه امری ضروری است. اما گیاه پتوس تا حدودی مستثنی می‌باشد. در مورد گیاه ناز گوشتی هم به همین منوال است، اما کمی بیشتر از گیاه پتوس به نور احتیاج دارد.

گلدان دکوری برای هدیه

طراحی جعبه بسته بندی این گلدان دکوری نیز به گونه ای انجام شده است که گلدان را محکم نگه دارد. خیالتان از جابجا کردن آن راحت باشد، زیرا شیشه ها دچار شکستگی و ترک خوردگی نخواهند گردید.

سخن پایانی

حالا وقت آن است که تصمیم بگیریم با توجه به مطلب بالا تمایل به کاشت و یا قلمه زدن کدام گیاه داخل این شیشه های زیبا و دوست داشتنی را دارید. ما در پدیده نقش مشتاق ارسال تصاویر زیبایتان از این محصول در محیط کار یا محیط زندگیتان هستیم.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با فاکتور آشنا کنیم و اساساً به تعریف فاکتور بپردازیم. همچنین توضیح خواهیم داد که فاکتور رسمی چیست و چه تفاوتی با فاکتور دارد. همچنین نحوه طراحی و چاپ فاکتور رسمی را با نرم افزار ورد آموزش خواهیم داد.

فاکتور چیست؟

فاکتور یک سند تجاری تاریخ دار است که شامل گزارشی از آیتم های خرید شرکت یا شخصی از فروشنده است. اگر این تراکنش مالی با یکی از روش های رایج پرداخت گردیده باشد، محتوای فاکتور معمولا شامل قوانین و جزئیات مربوط به سفارش و درگاه های پرداخت است. فاکتور فروش حکم یک گزارش قانونی از یک سند خرید و فروش را دارد. زیرا فاکتورها شامل نام و مشخصات فروشنده و خریدار هستند.

فاکتور رسمی چیست؟

فاکتور رسمی نیز مانند فاکتور است با این تفاوت که تنها برای تراکنش های مالی بین دو شرکت (اداری یا تجاری) استفاده می‌شود. تهیه فاکتور رسمی یک امر مهم برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است. زیرا شرکت ها می‌توانند از طریق فاکتور رسمی تراکنش های مالی خود را ردیابی کنند و از آنها برای پیگیری های مالی خود بایگانی تهیه کنند.

فاکتور های رسمی معمولاً شامل اطلاعات اداری هر دو طرف معامله است. این اطلاعات اداری را اداره مالیات (دارایی) معین نموده و تعیین کرده است که برای هر فاکتوری شماره معینی چاپ شود. اطلاعات رسمی که باید در فاکتور چاپ شود مواردی همچون نام شرکت، نام ثبتی شرکت، شناسه ملی، شماره ثبت و شماره اقتصادی، آدرس دقیق پستی، کد پستی و شماره تماس می‌باشد.

شماره سریال فاکتور

هر فاکتوری شامل یک شماره است. این شماره یک کد منحصر به فرد است که برای شناسایی هر عدد فاکتور از آن بهره می‌برند. یکی از آیتم های مهم در چاپ فاکتور، مد نظر داشتن شماره فاکتور هنگام چاپ آن است. این شماره باید برای هر برگه از فاکتور کاملاً دقیق چاپ شود زیرا اگر یک شماره اشتباه شود تا انتهای فرم چاپی خطا رخ خواهد داد و هزینه و زمان از دست خواهد رفت. این شماره به شناسایی دقیق فاکتورها و بایگانی منظم آن برای گزارش گیری خریدها و فروش های هر دو طرف معامله تجاری سودمند خواهد بود.

در اکثر کشورهای جهان شماره فاکتور شامل عدد یا حروف است و با فرمت استانداردی چاپ می‌شود. مانند: MCB-12345، Mcb-12345 یا MCB12345

در ایران استاندارد استفاده از شماره فاکتور که به آن اصطلاحاً شماره سریال فاکتور هم می‌گویند تنها شامل اعداد است و از حروف استفاده نمی‌شود. این اعداد میتوانند در رنج 0000 یا بیشتر تعریف شوند و به ترتیب از شماره 0001 شروع می‌شود. شماره سریال فاکتور به صورت برجسته و با دستگاه چاپ ملخی در چاپخانه ها به رنگ قرمز چاپ می‌گردد. این استاندارد تقریبا برای چاپ تمام فاکتورها استفاده می‌شود. معمولاً تکنیک چاپ آن به گونه ای است تا بتوان شماره سریال را از انواع چاپی آن به صورت دیجیتال و دستگاه های شماره زنی تشخیص داد.

وابستگی شماره سریال به نوع کسب و کار

بر اساس تاریخ

بعضی از کسب و کارها با توجه به نوع و اندازه کسب و کار این شماره سریال را با توجه به بعضی آیتم ها انتخاب می‌کنند. به طور مثال بعضی از کسب و کارها از روش زمانبندی برای تعیین شماره فاکتور استفاده می‌کنند. مثلا اگر سفارش در تاریخ 5-10-1401 ثبت گردیده باشد، شماره فاکتور را 14011005 انتخاب می‌کنند. با این روش شماره سریال و تاریخ ثبت سفارش با هم ادغام می‌شود و می‌توان فاکتور را با سازماندهی بهتری شناسایی کرد.

بر اساس شماره مشتری

برخی دیگر از کسب و کارها شماره سریال فاکتور را بر اساس شماره مشتری یا ادغام شماره مشتری انتخاب می‌کنند. به طور مثال اگر شماره مشتری 15 است و شماره سفارش وی 26 باشد، شماره سفارش 1526 انتخاب می‌شود. این روش شماره گذاری برای شناسایی فاکتور هر مشتری به صورت سازماندهی کارآمد می‌باشد.

بر اساس شماره پروژه

نوع دیگری از انتخاب شماره سریال برای فاکتورها وجود دارد که در آن از شماره پروژه استفاده می‌شود. به طور مثال اگر یک پروژه پیمانکاری یا خدماتی را در نظر بگیریم. هر دو طرف معامله ابتدا یک پیش فاکتور تنظیم نموده و سپس کارپرداز شروع به انجام سفارش کارفرما می‌نماید. حال اگر در روند اجرای این پروژه نیاز به تغییرات و کسر یا اضافه نمودن مبلغ آن باشد، باید فاکتور را ویرایش نمود که این امر برای کسب و کارهایی که چندین پروژه مختلف را همزمان انجام می‌دهند کاری دشوار است و امکان اشتباه شدن فاکتور پروژه ها یکدیگر بدیهی است.

برای سازماندهی کردن این موارد همراه با شروع پروژه یک کد منحصر به فرد انتخاب می‌شود که از همان کد برای فاکتورهای مرتبط با آن پروژه نیز استفاده می‌شود. می‌توان شماره های فاکتورها را به صورت ترتیبی به شماره پروژه تخصیص داد. اگر شماره پروژه 6345 باشد می‌توان اولین فاکتور را با شماره 001-6345 شروع کرد.

اما در اکثر کسب و کارهای متوسط شماره سریال فاکتورها به صورت ترتیبی انتخاب می‌شوند.

فاکتور سربرگ

نوع دیگری از فاکتورها وجود دارد که روی سربرگ شرکتی چاپ می‌شود. مزیت این نوع فاکتورها این است که نیازی به چاپ و درج لوگو و ارائه مشخصات ندارد زیرا تمام این موارد روی سربرگ چاپ گردیده است. در این باره مطلبی تحت عنوان آموزش جامع طراحی سربرگ شرکتی تدوین کردیم که می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر آن را مطالعه کنید.

فاکتورها چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم مهم ترین استفاده این برگه قانونی نگهداری اطلاعات سفارشات است. اگرچه می‌توان فاکتورها را برای مقاصد دیگری نیز استفاده کرد:

 • محاسبه میزان درآمد. چرا که کسب و کارها می‌توانند از این طریق میزان درآمد خود را محاسبه کنند و بررسی کنند که به چه میزان درآمد در آینده نیازمندند.
 •  حسابداری. با استفاده از آن می‌توان فهمید چه کالاهایی با چه قیمت هایی به چه اشخاصی و با چه قیمتی تحویل گردیده است. در نتیجه می‌توان سررسید تمام خرید و فروش ها را بررسی و حسابرسی نمود.
 • مدرک مالی. فاکتور یک سند مالی معتبر از تراکنش های خرید و فروش است و کسب و کارها را از ادعاهای غلط و کلاهبرداری های احتمالی محافظت می‌کند.
 • مالیات. فاکتورهای رسمی میزان و درصد مالیات را برای هر تراکنش به صورت مجزا ضبط می‌کنند. در نتیجه می‌توان میزان مالیات سالانه را به راحتی محاسبه نمود و همچنین برای ارائه به اداره مالیات از آن استفاده کرد.
 • آنالیز فروش. با استفاده از فاکتور صاحب کسب و کار می‌تواند آماری دقیق از زمانی که کالاها یا خدمات فروش خوب یا بد داشته اند را شناسایی کند. یا حتی می‌تواند رفتار کاربران نسبت به یک یا چند عدد کالا را بررسی کند و جهت بهبود آن اقدام نماید.

انواع مختلف فاکتورها از گذشته تا کنون

فاکتور سنگی

شاید باورش برایتان سخت باشد اما اولین فاکتورها در حدود 5000 سال قبل از میلاد مسیح در بین النحرین ابداع شدند. در حقیقت حاکمان آن تمدن روشی را یافتند که با استفاده از آن بتوانند میزان بودجه خزانه و واردات و صادرات آن را ثبت کنند. حکام و تجار آن زمان میزان خرید و فروش معاملات خود را روی لوح های سنگی یا گلی حک می‌کردند.

فاکتورهای دست نوشت

با پیشرفت بشر و نیاز مبرم به نگهداری اطلاعات مالی انسان ها از روش های مختلفی برای ثبت تراکنش های مالی خودشان استفاده نمودند. نوشتن روی پوست حیوان، برگ درختان و گیاهان و کاغذ روش های نوین تر استفاده از فاکتور محسوب می‌شد. این فاکتورها تقریبا شامل تمام اطلاعاتی است که امروزه روی فاکتورها چاپ می‌شود.

نسخه الکترونیکی

پیدایش کامپیوترها تحول شگفتی در نحوه طراحی فاکتورها و ارائه آن ایجاد نمود. نسخه الکترونیک آن نیاز به هزینه اضافه و نیروی کار را کاهش داد و آسانتر، ارزان تر و سریعتر بتوان به آنها دسترسی پیدا کرد.

فاکتور آنلاین

حضور اینترنت باعث شد فاکتورهای فروش به صورت امن تر و سریعتر به دست مشتریان برسد و هزینه های اضافی مثل حمل نقل اشخاص برای دریافت یا ارسال آن از چرخه خرید و فروش حذف شود. در فاکتورهای آنلاین دیگر از کاغذ استفاده نمی‌شود و در عوض از راه ایمیل یا روش های دیگر به دست خریداران می‌رسند.

همچنین کمتر قطع شدن درختان و حفاظت بهتر از محیط زیست را می‌توان به فواید فاکتورهای الکترونیکی و آنلاین افزود.

طراحی برگه فاکتور

تقریبا تمامی فاکتورها از یک قالب واحد استفاده می‌کنند و در حقیقت استاندارد کلی برای طراحی برگه فاکتور وجود دارد. در گذشته طرح اولیه آن را روی کاغذ می‌کشیدند و تقریبا تمام چاپخانه ها برای همه مشتریان خود از یک فرمت کلی استفاده می‌کردند. به همین نحو، شکل اولیه فاکتور ایجاد شد. اما امروزه با استفاده از نرم افزارهای طراحی می‌توان به راحتی فاکتورها را به شکلی دلخواه طراحی و چاپ کرد. اما از نمی‌توان از استاندارد آن خارج شد.

مواردی که قبل از طراحی باید آنها را رعایت نمود عبارتند از:

 • نوشتن کلمه فاکتور (فروش) به صورت ساده و شکیل در عنوان برگه.
 • اطلاعات تماس کسب و کار شامل نام، آدرس، شماره تلفن و شماره فکس.
 • اطلاعات خریدار شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن و… .
 • یک شماره منحصر به فرد و ترتیبی (شروع با عدد مشخص)، با فونت و رنگ متفاوت به نام شماره سریال.
 • نام و مشخصات کالا یا خدمات.
 • قیمت هر کالا به صورت جداگانه و مجموع آن بر اساس تعداد.
 • تاریخ ثبت اولیه یا ثبت نهایی فاکتور. (در صورت ثبت پیش فاکتور، ثبت تاریخ و پرداخت نهایی مبلغ آن).
 • جمع کل مبلغ فاکتور.
 • شرایط پرداخت مبلغ فاکتور شامل مهلت پرداخت مشتری و مهلت تحویل فروشنده و جریمه دیرکرد.
 • روش ارسال محموله به مشتری.
 • میزان تخفیف، و کسر مبلغ آن از مبلغ نهایی فاکتور.

حال که از مشخصات یک فاکتور کامل آگاه شدیم باید با استفاده از یک قالب پیش فرض فاکتور خود را طراحی کنیم. در ادامه روش طراحی فاکتور را با نرم افزار ورد به صورت ساده توضیح دادیم.

آموزش طراحی فاکتور با نرم افزار word

روش اول (طراحی با استفاده از قالب):

نرم افزار ورد را باز کنید. اگر از نسخه اصلی آن استفاده می‌کنید به محض باز شدن لیستی از قالب های پیش فرض ورد را می‌بینید. با در کادر سرچ بالا تایپ کنید invoice؛ لیستی از قالب های پیش فرض برای طراحی ظاهر خواهد شد که می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب و ویرایش کنید. در صورت عدم دسترسی به این بخش می‌توانید قالب را از منابع دیگر دانلود کرده و به ورد وارد کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. استفاده از قالب پیش فرض باعث صرفه جویی در وقت و زمان خواهد شد و نیازی به آزمون خطا برای پیدا کردن طرح مناسب نخواهید داشت.

پس از انتخاب قالب طراحی روی آن کلیک کنید. سپس پنجره ای باز خواهد شد که اطلاعات مربوط به قالب را همراه با توضیحات نمایش می‌دهد. در صورت انتخاب آن روی دکمه Create کلیک کنید تا سند ورد ایجاد شود.

سپس قالب به حالت ویرایش ورد انتقال پیدا می‌کند. اینجا می‌توانید عبارات را تغییر دهید، موارد بلااستفاده را حذف کنید، زبان قالب را از انگلیسی به فارسی تغییر دهید، رنگ ها را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید. حتی می‌توانید فونت و نحوه قرارگیری آیتم های موجود در فاکتور را جابجا کرده یا تغییر دهید.

سند خود را ذخیره کنید. از این پس می‌توانید از همین قالب به عنوان قالب پیش فرض تمام فاکتورهای خود استفاده کنید و برای مشتریان خود ارسال کنید.

روش دوم (طراحی بدون استفاده از قالب):

نرم افزار ورد را باز کنید و یک سند خالی یا blank document ایجاد کنید. وارد محیط ویرایش ورد خواهید شد. بهتر است ابتدا طرح مورد نظر خود را روی کاغذ بکشید تا بتوانید دقیق تر طراحی کنید.

عبارت فاکتورفروش را در بخش هدر و با اندازه ای بزرگتر و مشخص تر تایپ کنید. مکانی را برای درج تاریخ و شماره فاکتور در نظر بگیرید. لوگوی خود را به صورت مجزا در یک طرف فرم (راست یا چپ) الصاق کنید.

در بدنه فرم ابتدا اطلاعات فروشنده را به صورت کامل درج کنید. برای فاکتورهای رسمی از درج شماره ثبت و شماره اقتصادی مطمعن شوید.

سپس اطلاعات خریدار را به صورت کامل همانطور که در ابتدای مطلب توضیح دادیم درج کنید.

در سطر بعد کالاهایی که مشتری خریداری نموده را همراه با قیمت واحد و تعداد آنها و جمع کل درج کنید. می‌توانید از جدول نرم افزار ورد برای سازماندهی کردن این موارد استفاده کنید.

حتما مبلغ تخفیف و میزان کسر آن را به درستی محاسبه کرده و در ادامه فاکتور در بخشی مجزا با عنوان “مبلغ قابل پرداخت” تایپ کنید.

روش یا روش های ارسال را همراه با آدرس آنها به طور دقیق بنویسید.

یکبار تمام موارد را جهت بروز خطای احتمالی بررسی کنید و در نهایت سند فاکتور را چاپ کنید. می‌توانید با ذخیره کردن آن به عنوان قالب پیش فرض برای چاپ فاکتورهای بعدی استفاده کنید.

نتیجه گیری

این مطلب مفید قصد داشت تا شما را با انواع فاکتور و نکات مهمی که باید برای طراحی و چاپ آن رعایت کنید آشنا کند. امیدواریم با استفاده از اطلاعات این مطلب بتوانید فاکتورهای حرفه ای و زیبا برای کسب و کار خود طراحی نمایید. به انتهای این صفحه مراجعه کنید و نظر خود راجع به این مطلب را برای ما بنویسید.