خرید ست کیف و کمربند مردانه برای هدیه دادن

ست کیف و کمربند مردانه

زمانی که می خواهیم برای آقایان یک هدیه مناسب تهیه کنیم، انتخاب کمی سخت می‌شود. چرا که متاسفانه محصول یا هدیه یا گیفتی که مناسب آقایان باشد دارای تنوع کمتری است. با گشت و گذار فراوان نهایتاً به تنوع محصولات انگشت شمار می‌رسیم. ست کیف و کمربند مردانه یکی از این محصولات است.

ست کیف و کمربند مردانه پدیده نقش

عموماً در تنوع ست مردانه محدودیت وجود دارد. اما خوشبختانه در سالهای اخیر تولید این محصول تحول چشم گیری داشته است. تا جایی که می‌توان به جرأت گفت از یک محصول تک بعدی و یکنواخت به یک محصول کاربردی و متنوع تبدیل گردیده است.

ست کیف و کمربند پویا

لازم به ذکر است آیتم های ست کیف و کمربند تغییری نداشته است. این دسته از محصولات عموما با یک طرح کلی تولید می‌شوند. مثل اضافه شدن چند آیتم کوچک مثل خودکار، کیف کارت بانکی، کیف موبایل، فندک، جاکلیدی، ساعت و امثال آنها.

 

تاریخچه ست کیف و کمربند

ست کیف و کمربند در ایران تاریخچه آنچنانی ندارد. از زمانی که شغل های مدیریتی ظهور یافتند این نوع محصولات با اشکال و بسته بندی متفاوت تولید و عرضه می‌شدند. اما با پیشرفت صنعت و به طبع پیشرفت جامعه، محصولاتی روانه بازار شد که نه تنها کاربردی هستند بلکه از نظر زیبایی نیز سطح بالایی قرار دارند. اصطلاحا به این محصولات در صنعت پوشاک، اکسسوری یا لوازم مد نیز گفته می‌شود.

اکسسوری مردانه

گذشت زمان جای این محصول را بین افراد جامعه باز کرد. سپس کم کم آن را به عنوان یک هدیه برای مدیران و اشخاص صاحب قدرت و صاحب کمال بدل نمود.

فرم کلی طراحی ست کیف و کمربند مردانه

در اوایل پیدایش ست کیف و کمربند اقلام آن محدود به سه عنصر اصلی کیف پول، کیف کلید و کمربند می‌شد. در واقع قالب کلی آن به این صورت بود و تا سال ها از همین قالب جهت تولید آن استفاده می‌شد. طرفداران چرم های لاکچری دهه ها صبر کردند تا این محصولات چرمی متفاوت و متنوع تولید گردند. ست کیف و کمربند چرم مردانه نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

امروزه این ست های هدیه در تنوع متفاوتی تولید و عرضه می‌گردند. به طول مثال کیف کارت بانکی زمانی در این ست ها جای خود را باز کرد که کارت های بانکی پدیدار شدند. کیف و کلید نیز جای خود را به جا کلیدی داد. خودکار، فندک، کیف موبایل و مشابه آن به تنوع این محصولات اضافه شد. به این صورت بود که طی فرآیند زمانی در چند دهه این محصول دچار تحول و تنوع گردید.

جنس و متریال ست کیف و کمربند مردانه

می‌توان به جرأت گفت ۹۰ درصد تولیدات ست کیف و کمربند از چرم طبیعی یا چرم مصنوعی است. لذا در ادامه به توضیح روند به کار گیری این دو نوع چرم در تولید این محصولات می‌پردازیم.

چرم طبیعی

قطعاً جمله چرم طبیعی ذهن ما را به سمت محصولاتی با کیفیت، با دوام و محکم سوق می‌دهد. از این نوع چرم در تولید ست کیف و کمربند استفاده می‌شود. در پروسه تولید این محصول از یک نوع چرم برای تمام اقلام موجود در ست استفاده می‌گردد. همین مورد به ظاهر ساده، بسیار اهمیت دارد و استفاده از یک نوع چرم برای همه ی آیتم های داخل ست کیف و کمربند امری ضروری است. چون در غیر این صورت یکپارچگی ست از بین می‌رود و عملاً نمی‌توان نام آن را “ست” گذاشت. قطعاً شما نمی‌خواهید هنگامی که جنس آیتم‌ها را لمس می‌کنید از تفاوت بین آنها ناخوشنود بشوید. ست کیف و کمربند عموماً برای ارائه به عنوان هدیه تهیه می‌شوند، استفاده از چرم یکنواخت در آنها بسیار اهمیت دارد.

معایب استفاده از چرم طبیعی

استفاده از چرم طبیعی اگرچه کیفیت محصول نهایی را ارتقا می‌بخشد اما به طبع هزینه تولید را افزایش می‌دهد. در نتیجه قیمت نهایی محصول نیز بالا می‌رود. به علاوه، نوع جنس چرم نیز در تولید آن تاثیر دارد. به طور مثال اگر جنس چرم ظریف باشد، در پروسه تولید باید بسیار مراقب بود. زیرا کوچکترین اشتباه باعث از بین رفتن چرم می‌شود. در مقابل اگر چرم جنس خشن و سختی داشته باشد، قالب بندی و شکل دهی آن به طبع سخت تر می‌شود و تولید آن مستلزم زمان بیشتر خواهد بود.

به همین علت است که امروزه استفاده از چرم طبیعی برای تولید ست کیف و کمربند بسیار کمتر از گذشته است.

چرم مصنوعی

همانطور که در بالا توضیح دادیم چرم طبیعی در تولیدات ست کیف و کمربند مردانه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به جای آن از چرم مصنوعی استفاده می‌گردد. به علت اینکه نحوه تولید چرم مصنوعی بسیار ساده تر از چرم طبیعی است. البته ما از توضیح این مورد صرف نظر می‌کنیم.

تنوع چرم مصنوعی نیز بسیار بیشتر از چرم طبیعی است. به همین علت تقریباً تمامی تولید کنندگان ست کیف و کمربند از یکی از انواع چرم مصنوعی استفاده می‌کنند.

همچنین هزینه تهیه آن بسیار پایین تر از چرم طبیعی است. لذا در به کار گیری آن در تولید اینگونه محصولات راحت تر و به صرفه تر است.

علی رقم این موضوع نگهداری از چرم مصنوعی استرس نگهداری از چرم طبیعی را ندارد. بطور مثال اگر در پروسه تولید اشتباه صورت گیرد می‌توان به راحتی جایگزین برای آن در نظر گرفت.

معایب استفاده از چرم مصنوعی

البته چرم مصنوعی معایب مختص خود را نیز دارد. از مهم ترین آن همانطور که در بالاتر اشاره شد، پایین بودن کیفیت آن نسبت به چرم طبیعی است. اگر جنس آن را کنار چرم طبیعی قرار دهیم متوجه تفاوت آن خواهیم شد. همچنین ممکن است بعد از مدتی بافت پارچه دچار پراکندگی و پارگی شود. این مورد در چرم طبیعی بعد از گذشت سالیان و در استفاده طولانی رویت می‌‌شود.

استفاده از چرم مصنوعی با کیفیت

اما امروزه نوع چرم در تولید ست کیف و کمربند اهمیت دارد. چرا که اهمیت با کیفیت بودن این محصول به نوع استفاده از آن بر می‌گردد. چون اغلب افرادی که ست کیف و کمربند تهیه می‌کنند آن را برای هدیه در نظر می‌گیرند، لذا کیفیت محصول اهمیت بالایی دارد.

به همین علت، این محصول ساده و کاربردی برای تولید کننده دردسرهای خود را دارد. تولید کننده باید بتواند با توجه به نیاز بازار و نوع متریال موجود در بازار اقدام به تولید ست کیف و کمربند کند.

تولید کننده این محصول مجبور است از بهترین نوع چرم مصنوعی موجود در بازار استفاده نماید. این نوع چرم از لحاظ کیفیت و دوام مشابه چرم طبیعی می‌باشد. می‌توان گفت تقریبا تشخیص جنس آن از چرم طبیعی به صورت بصری امکان پذیر نیست.

علت استفاده از این نوع چرم مصنوعی در ست کیف و کمربند صرفا رهایی از موانع تولید و تنها فروش محصول نیست. بلکه استفاده از این نوع چرم هزینه تولید را کاهش می‌دهد. بالطبع با کاهش هزینه تولید، هزینه محصول نهایی نیز کاهش می‌یابد و این به نفع مصرف کننده نهایی است.

بسته بندی ست کیف و کمربند مردانه

یا جعبه ست کیف و کمربند، یکی از مهم‌ترین اقلام موجود در این محصول است. شاید به نظر برسد که جعبه این محصول از آیتم های بی اهمیت مجموعه کیف و کمربند مردانه باشد. اما تولید همین جعبه بسته بندی، چالش های خاص خود را دارد.

ابتدا رویه مقوای جعبه با روکش مورد نظر (که می‌تواند شخصی سازی شود) اندود می‌شود. این کار با یک دستگاه مخصوص انجام می‌گیرد تا روکش کاملا قالب مقوا شود. در مرحله بعد مکان هایی که باید تا شوند برش خورده و به دقت چسبانده می‌شوند.

درون جعبه نیز با تقسیم کننده مخصوص و متناسب با آیتم های داخل جعبه پوشانده می‌شود. برای تزیین آن نیز از کاغذ مقاوم یا آستر و غیره استفاده می کنند.

تمام این مراحل ساده کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا این ست مردانه لاکچری به یک هدیه مناسب تبدیل گردد.

توصیه های لازم جهت خرید ست هدیه کیف و کمربند مردانه

نکاتی که در مطلب فوق ارائه شد می‌تواند راهنمای مناسبی برای خرید ست کیف و کمربند مردانه باشد. اما برای یک جمع بندی کلی از مطلب بالا نکات مورد اهمیت را در زیر لیست می‌نماییم:

 • آیتم های ست که شامل کمربند مردانه، کیف پول مردانه و کیف مدارک می‌باشد. به علاوه آیتم های دیگری مثل: کیف کلید مردانه، کیف جا کارتی چرمی، خودکار و مواردی مانند اینها متناسب با سلیقه مخاطب.
 • نوع چرم که از دو حالت طبیعی یا مصنوعی خارج نیست.
 • کیفیت چرم که باید بدون در نظر گرفتن نوع آن ارزیابی شود.
 • جعبه بسته بندی که باید از نظر زیبایی مناسب ست کادو مردانه باشد.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم شما را جهت تهیه ست چرم مردانه راهنمایی کنیم. رعایت کردن آیتم های ذکر شده در مطلب فوق می‌تواند به شما جهت انتخاب صحیح یک ست کمربند و کیف پول مناسب برای هدیه کمک کند.

خوشحال می‌شویم تجربه خریدن یا هدیه گرفتن ست کیف و کمربند خود را با ما به اشتراک بگذارید. به انتهای صفحه مراجعه نموده و در کادر پایین دیدگاه خود را درباره این مطلب و همچنین تجربیات خود درباره ست کیف و کمربند را با ما در میان بگذارید.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با فاکتور آشنا کنیم و اساساً به تعریف فاکتور بپردازیم. همچنین توضیح خواهیم داد که فاکتور رسمی چیست و چه تفاوتی با فاکتور دارد. همچنین نحوه طراحی و چاپ فاکتور رسمی را با نرم افزار ورد آموزش خواهیم داد.

فاکتور چیست؟

فاکتور یک سند تجاری تاریخ دار است که شامل گزارشی از آیتم های خرید شرکت یا شخصی از فروشنده است. اگر این تراکنش مالی با یکی از روش های رایج پرداخت گردیده باشد، محتوای فاکتور معمولا شامل قوانین و جزئیات مربوط به سفارش و درگاه های پرداخت است. فاکتور فروش حکم یک گزارش قانونی از یک سند خرید و فروش را دارد. زیرا فاکتورها شامل نام و مشخصات فروشنده و خریدار هستند.

فاکتور رسمی چیست؟

فاکتور رسمی نیز مانند فاکتور است با این تفاوت که تنها برای تراکنش های مالی بین دو شرکت (اداری یا تجاری) استفاده می‌شود. تهیه فاکتور رسمی یک امر مهم برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است. زیرا شرکت ها می‌توانند از طریق فاکتور رسمی تراکنش های مالی خود را ردیابی کنند و از آنها برای پیگیری های مالی خود بایگانی تهیه کنند.

فاکتور های رسمی معمولاً شامل اطلاعات اداری هر دو طرف معامله است. این اطلاعات اداری را اداره مالیات (دارایی) معین نموده و تعیین کرده است که برای هر فاکتوری شماره معینی چاپ شود. اطلاعات رسمی که باید در فاکتور چاپ شود مواردی همچون نام شرکت، نام ثبتی شرکت، شناسه ملی، شماره ثبت و شماره اقتصادی، آدرس دقیق پستی، کد پستی و شماره تماس می‌باشد.

شماره سریال فاکتور

هر فاکتوری شامل یک شماره است. این شماره یک کد منحصر به فرد است که برای شناسایی هر عدد فاکتور از آن بهره می‌برند. یکی از آیتم های مهم در چاپ فاکتور، مد نظر داشتن شماره فاکتور هنگام چاپ آن است. این شماره باید برای هر برگه از فاکتور کاملاً دقیق چاپ شود زیرا اگر یک شماره اشتباه شود تا انتهای فرم چاپی خطا رخ خواهد داد و هزینه و زمان از دست خواهد رفت. این شماره به شناسایی دقیق فاکتورها و بایگانی منظم آن برای گزارش گیری خریدها و فروش های هر دو طرف معامله تجاری سودمند خواهد بود.

در اکثر کشورهای جهان شماره فاکتور شامل عدد یا حروف است و با فرمت استانداردی چاپ می‌شود. مانند: MCB-12345، Mcb-12345 یا MCB12345

در ایران استاندارد استفاده از شماره فاکتور که به آن اصطلاحاً شماره سریال فاکتور هم می‌گویند تنها شامل اعداد است و از حروف استفاده نمی‌شود. این اعداد میتوانند در رنج 0000 یا بیشتر تعریف شوند و به ترتیب از شماره 0001 شروع می‌شود. شماره سریال فاکتور به صورت برجسته و با دستگاه چاپ ملخی در چاپخانه ها به رنگ قرمز چاپ می‌گردد. این استاندارد تقریبا برای چاپ تمام فاکتورها استفاده می‌شود. معمولاً تکنیک چاپ آن به گونه ای است تا بتوان شماره سریال را از انواع چاپی آن به صورت دیجیتال و دستگاه های شماره زنی تشخیص داد.

وابستگی شماره سریال به نوع کسب و کار

بر اساس تاریخ

بعضی از کسب و کارها با توجه به نوع و اندازه کسب و کار این شماره سریال را با توجه به بعضی آیتم ها انتخاب می‌کنند. به طور مثال بعضی از کسب و کارها از روش زمانبندی برای تعیین شماره فاکتور استفاده می‌کنند. مثلا اگر سفارش در تاریخ 5-10-1401 ثبت گردیده باشد، شماره فاکتور را 14011005 انتخاب می‌کنند. با این روش شماره سریال و تاریخ ثبت سفارش با هم ادغام می‌شود و می‌توان فاکتور را با سازماندهی بهتری شناسایی کرد.

بر اساس شماره مشتری

برخی دیگر از کسب و کارها شماره سریال فاکتور را بر اساس شماره مشتری یا ادغام شماره مشتری انتخاب می‌کنند. به طور مثال اگر شماره مشتری 15 است و شماره سفارش وی 26 باشد، شماره سفارش 1526 انتخاب می‌شود. این روش شماره گذاری برای شناسایی فاکتور هر مشتری به صورت سازماندهی کارآمد می‌باشد.

بر اساس شماره پروژه

نوع دیگری از انتخاب شماره سریال برای فاکتورها وجود دارد که در آن از شماره پروژه استفاده می‌شود. به طور مثال اگر یک پروژه پیمانکاری یا خدماتی را در نظر بگیریم. هر دو طرف معامله ابتدا یک پیش فاکتور تنظیم نموده و سپس کارپرداز شروع به انجام سفارش کارفرما می‌نماید. حال اگر در روند اجرای این پروژه نیاز به تغییرات و کسر یا اضافه نمودن مبلغ آن باشد، باید فاکتور را ویرایش نمود که این امر برای کسب و کارهایی که چندین پروژه مختلف را همزمان انجام می‌دهند کاری دشوار است و امکان اشتباه شدن فاکتور پروژه ها یکدیگر بدیهی است.

برای سازماندهی کردن این موارد همراه با شروع پروژه یک کد منحصر به فرد انتخاب می‌شود که از همان کد برای فاکتورهای مرتبط با آن پروژه نیز استفاده می‌شود. می‌توان شماره های فاکتورها را به صورت ترتیبی به شماره پروژه تخصیص داد. اگر شماره پروژه 6345 باشد می‌توان اولین فاکتور را با شماره 001-6345 شروع کرد.

اما در اکثر کسب و کارهای متوسط شماره سریال فاکتورها به صورت ترتیبی انتخاب می‌شوند.

فاکتور سربرگ

نوع دیگری از فاکتورها وجود دارد که روی سربرگ شرکتی چاپ می‌شود. مزیت این نوع فاکتورها این است که نیازی به چاپ و درج لوگو و ارائه مشخصات ندارد زیرا تمام این موارد روی سربرگ چاپ گردیده است. در این باره مطلبی تحت عنوان آموزش جامع طراحی سربرگ شرکتی تدوین کردیم که می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر آن را مطالعه کنید.

فاکتورها چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم مهم ترین استفاده این برگه قانونی نگهداری اطلاعات سفارشات است. اگرچه می‌توان فاکتورها را برای مقاصد دیگری نیز استفاده کرد:

 • محاسبه میزان درآمد. چرا که کسب و کارها می‌توانند از این طریق میزان درآمد خود را محاسبه کنند و بررسی کنند که به چه میزان درآمد در آینده نیازمندند.
 •  حسابداری. با استفاده از آن می‌توان فهمید چه کالاهایی با چه قیمت هایی به چه اشخاصی و با چه قیمتی تحویل گردیده است. در نتیجه می‌توان سررسید تمام خرید و فروش ها را بررسی و حسابرسی نمود.
 • مدرک مالی. فاکتور یک سند مالی معتبر از تراکنش های خرید و فروش است و کسب و کارها را از ادعاهای غلط و کلاهبرداری های احتمالی محافظت می‌کند.
 • مالیات. فاکتورهای رسمی میزان و درصد مالیات را برای هر تراکنش به صورت مجزا ضبط می‌کنند. در نتیجه می‌توان میزان مالیات سالانه را به راحتی محاسبه نمود و همچنین برای ارائه به اداره مالیات از آن استفاده کرد.
 • آنالیز فروش. با استفاده از فاکتور صاحب کسب و کار می‌تواند آماری دقیق از زمانی که کالاها یا خدمات فروش خوب یا بد داشته اند را شناسایی کند. یا حتی می‌تواند رفتار کاربران نسبت به یک یا چند عدد کالا را بررسی کند و جهت بهبود آن اقدام نماید.

انواع مختلف فاکتورها از گذشته تا کنون

فاکتور سنگی

شاید باورش برایتان سخت باشد اما اولین فاکتورها در حدود 5000 سال قبل از میلاد مسیح در بین النحرین ابداع شدند. در حقیقت حاکمان آن تمدن روشی را یافتند که با استفاده از آن بتوانند میزان بودجه خزانه و واردات و صادرات آن را ثبت کنند. حکام و تجار آن زمان میزان خرید و فروش معاملات خود را روی لوح های سنگی یا گلی حک می‌کردند.

فاکتورهای دست نوشت

با پیشرفت بشر و نیاز مبرم به نگهداری اطلاعات مالی انسان ها از روش های مختلفی برای ثبت تراکنش های مالی خودشان استفاده نمودند. نوشتن روی پوست حیوان، برگ درختان و گیاهان و کاغذ روش های نوین تر استفاده از فاکتور محسوب می‌شد. این فاکتورها تقریبا شامل تمام اطلاعاتی است که امروزه روی فاکتورها چاپ می‌شود.

نسخه الکترونیکی

پیدایش کامپیوترها تحول شگفتی در نحوه طراحی فاکتورها و ارائه آن ایجاد نمود. نسخه الکترونیک آن نیاز به هزینه اضافه و نیروی کار را کاهش داد و آسانتر، ارزان تر و سریعتر بتوان به آنها دسترسی پیدا کرد.

فاکتور آنلاین

حضور اینترنت باعث شد فاکتورهای فروش به صورت امن تر و سریعتر به دست مشتریان برسد و هزینه های اضافی مثل حمل نقل اشخاص برای دریافت یا ارسال آن از چرخه خرید و فروش حذف شود. در فاکتورهای آنلاین دیگر از کاغذ استفاده نمی‌شود و در عوض از راه ایمیل یا روش های دیگر به دست خریداران می‌رسند.

همچنین کمتر قطع شدن درختان و حفاظت بهتر از محیط زیست را می‌توان به فواید فاکتورهای الکترونیکی و آنلاین افزود.

طراحی برگه فاکتور

تقریبا تمامی فاکتورها از یک قالب واحد استفاده می‌کنند و در حقیقت استاندارد کلی برای طراحی برگه فاکتور وجود دارد. در گذشته طرح اولیه آن را روی کاغذ می‌کشیدند و تقریبا تمام چاپخانه ها برای همه مشتریان خود از یک فرمت کلی استفاده می‌کردند. به همین نحو، شکل اولیه فاکتور ایجاد شد. اما امروزه با استفاده از نرم افزارهای طراحی می‌توان به راحتی فاکتورها را به شکلی دلخواه طراحی و چاپ کرد. اما از نمی‌توان از استاندارد آن خارج شد.

مواردی که قبل از طراحی باید آنها را رعایت نمود عبارتند از:

 • نوشتن کلمه فاکتور (فروش) به صورت ساده و شکیل در عنوان برگه.
 • اطلاعات تماس کسب و کار شامل نام، آدرس، شماره تلفن و شماره فکس.
 • اطلاعات خریدار شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن و… .
 • یک شماره منحصر به فرد و ترتیبی (شروع با عدد مشخص)، با فونت و رنگ متفاوت به نام شماره سریال.
 • نام و مشخصات کالا یا خدمات.
 • قیمت هر کالا به صورت جداگانه و مجموع آن بر اساس تعداد.
 • تاریخ ثبت اولیه یا ثبت نهایی فاکتور. (در صورت ثبت پیش فاکتور، ثبت تاریخ و پرداخت نهایی مبلغ آن).
 • جمع کل مبلغ فاکتور.
 • شرایط پرداخت مبلغ فاکتور شامل مهلت پرداخت مشتری و مهلت تحویل فروشنده و جریمه دیرکرد.
 • روش ارسال محموله به مشتری.
 • میزان تخفیف، و کسر مبلغ آن از مبلغ نهایی فاکتور.

حال که از مشخصات یک فاکتور کامل آگاه شدیم باید با استفاده از یک قالب پیش فرض فاکتور خود را طراحی کنیم. در ادامه روش طراحی فاکتور را با نرم افزار ورد به صورت ساده توضیح دادیم.

آموزش طراحی فاکتور با نرم افزار word

روش اول (طراحی با استفاده از قالب):

نرم افزار ورد را باز کنید. اگر از نسخه اصلی آن استفاده می‌کنید به محض باز شدن لیستی از قالب های پیش فرض ورد را می‌بینید. با در کادر سرچ بالا تایپ کنید invoice؛ لیستی از قالب های پیش فرض برای طراحی ظاهر خواهد شد که می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب و ویرایش کنید. در صورت عدم دسترسی به این بخش می‌توانید قالب را از منابع دیگر دانلود کرده و به ورد وارد کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. استفاده از قالب پیش فرض باعث صرفه جویی در وقت و زمان خواهد شد و نیازی به آزمون خطا برای پیدا کردن طرح مناسب نخواهید داشت.

پس از انتخاب قالب طراحی روی آن کلیک کنید. سپس پنجره ای باز خواهد شد که اطلاعات مربوط به قالب را همراه با توضیحات نمایش می‌دهد. در صورت انتخاب آن روی دکمه Create کلیک کنید تا سند ورد ایجاد شود.

سپس قالب به حالت ویرایش ورد انتقال پیدا می‌کند. اینجا می‌توانید عبارات را تغییر دهید، موارد بلااستفاده را حذف کنید، زبان قالب را از انگلیسی به فارسی تغییر دهید، رنگ ها را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید. حتی می‌توانید فونت و نحوه قرارگیری آیتم های موجود در فاکتور را جابجا کرده یا تغییر دهید.

سند خود را ذخیره کنید. از این پس می‌توانید از همین قالب به عنوان قالب پیش فرض تمام فاکتورهای خود استفاده کنید و برای مشتریان خود ارسال کنید.

روش دوم (طراحی بدون استفاده از قالب):

نرم افزار ورد را باز کنید و یک سند خالی یا blank document ایجاد کنید. وارد محیط ویرایش ورد خواهید شد. بهتر است ابتدا طرح مورد نظر خود را روی کاغذ بکشید تا بتوانید دقیق تر طراحی کنید.

عبارت فاکتورفروش را در بخش هدر و با اندازه ای بزرگتر و مشخص تر تایپ کنید. مکانی را برای درج تاریخ و شماره فاکتور در نظر بگیرید. لوگوی خود را به صورت مجزا در یک طرف فرم (راست یا چپ) الصاق کنید.

در بدنه فرم ابتدا اطلاعات فروشنده را به صورت کامل درج کنید. برای فاکتورهای رسمی از درج شماره ثبت و شماره اقتصادی مطمعن شوید.

سپس اطلاعات خریدار را به صورت کامل همانطور که در ابتدای مطلب توضیح دادیم درج کنید.

در سطر بعد کالاهایی که مشتری خریداری نموده را همراه با قیمت واحد و تعداد آنها و جمع کل درج کنید. می‌توانید از جدول نرم افزار ورد برای سازماندهی کردن این موارد استفاده کنید.

حتما مبلغ تخفیف و میزان کسر آن را به درستی محاسبه کرده و در ادامه فاکتور در بخشی مجزا با عنوان “مبلغ قابل پرداخت” تایپ کنید.

روش یا روش های ارسال را همراه با آدرس آنها به طور دقیق بنویسید.

یکبار تمام موارد را جهت بروز خطای احتمالی بررسی کنید و در نهایت سند فاکتور را چاپ کنید. می‌توانید با ذخیره کردن آن به عنوان قالب پیش فرض برای چاپ فاکتورهای بعدی استفاده کنید.

نتیجه گیری

این مطلب مفید قصد داشت تا شما را با انواع فاکتور و نکات مهمی که باید برای طراحی و چاپ آن رعایت کنید آشنا کند. امیدواریم با استفاده از اطلاعات این مطلب بتوانید فاکتورهای حرفه ای و زیبا برای کسب و کار خود طراحی نمایید. به انتهای این صفحه مراجعه کنید و نظر خود راجع به این مطلب را برای ما بنویسید.